Գազայում դպրոցի վրա Իսրայելի հարվածի հետևանքով առնվազն 100 մարդ է զոհվել, այդ թվում՝ կանայք և երեխաներ
ԵՐԵՎԱՆ, 10 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Առնվազն 100 մարդ է զոհվել, տասնյակ մարդիկ վիրավորվել են Գազա քաղաքում դպրոցի վրա Իսրայելի հարվածի հետևանքով:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին հայտնել է իրանական Press TV-ին:
Գազայի իշխանությունների տեղեկատվության համաձայն՝ հարվածի տակ են հայտնվել այնտեղ ժամանակավորապես տեղակայված քաղաքացիական անձինք, ովքեր լքել են իրենց տները պատերազմի պատճառով, զոհերի թվում են նաև կանայք և երեխաները:
Ըստ աղբյուրի՝ավելի վաղ Իսրայելի պաշտպանության բանակը հայտարարել էր Գազայի հատվածում դպրոցին հարվածելու մասին ՝ պնդելով, որ այնտեղ ՀԱՄԱՍ-ի մարտիկներ են տեղակայված:

По меньшей мере 100 человек, включая женщин и детей, погибли в результате удара Израиля по школе в секторе Газа
По меньшей мере 100 человек погибли и десятки получили ранения в результате израильского удара по школе в городе Газа.
Как передает Арменпресс, об этом сообщило иранское агентство Press TV.
По информации властей Газы, пострадали временно размещенные там мирные жители, покинувшие свои дома из-за войны, в том числе женщины и дети.
По данным источника, ранее Армия обороны Израиля заявила о нападении на школу в секторе Газа, утверждая, что там дислоцируются боевики ХАМАС.