Փարիզ-2024. Մեծ հարգանք ունեմ Արթուր Ալեքսանյանի նկատմամբ. Սարավի
ՓԱՐԻԶ, 8 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Փարիզի Օլիմպիական խաղերի չեմպիոն, 97 կգ քաշային կարգում հանդես եկող իրանցի ըմբիշ Մոհամադհադի Սարավին եզրափակիչ գոտեմարտից հետո խոսել է իր մրցակցի` Հայաստանի օլիմպիական հավաքականի անդամ Արթուր Ալեքսանյանի մասին:
«Այս հաղթանակն այնքան քաղցր է ինձ համար: Վերջապես կարողացա հաղթել նրան՝ երեք պարտություններից հետո: Մեծ հարգանք ունեմ Արթուր Ալեքսանյանի նկատմամբ, նա իսկական պրոֆեսիոնալ է»,-«Արմենպրես»-ի թղթակցի հաղորդմամբ` լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ասաց Սարավին:
Օլիմպիական խաղերի 97 կգ քաշային կարգի եզրափակիչից հետո Արթուր Ալեքսանյանը չներկայացավ մամլո ասուլիսին:
Փարիզի «Champ-de-Mars Arena»-ում կայացած հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի 97 կգ քաշային կարգի եզրափակչում Ալեքսանյանը մրցեց Իրանից Մոհամադհադի Սարավիի հետ: Հայկական ըմբշամարտի լեգենդ Արթուր Ալեքսանյանը եզրափակիչում զիջեց 4:1 հաշվով:

Париж-2024. Я очень уважаю Артура Алексаняна: Сарави
Чемпион Парижских Олимпийских игр в весовой категории 97 кг иранский борец Мохаммадхади Сарави после финального поединка рассказал о своем сопернике, члене олимпийской сборной Армении Артуре Алексаняне.
“Эта победа очень приятна для меня. Наконец удалось победить его после трёх поражений. Я очень уважаю Артура Алексаняна, он настоящий профессионал", - сказал Сарави на встрече с журналистами, сообщает корреспондент Арменпресс.
Артур Алексанян не появился на пресс-конференции после финала Олимпийских игр в весовой категории 97 кг.
В финале весовой категории 97 кг по греко-римской борьбе, проходившем в Champ-de-Mars Arena в Париже, Алексанян встретился с иранцем Мохаммадхади Сарави. Легенда армянской борьбы Артур Алексанян уступил сопернику в финале со счетом 4:1.