ԼՂ-ից բռնի տեղահանվածների խնդիրները՝ խորհրդարանականների ուշադրության կենտրոնում
ԵՐԵՎԱՆ, 3 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Ազգային ժողովի աշխատանքի եւ սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովի կարգավորման
տիրույթը լայն է ու բազմաբովանդակ: Խնդիրներն ու անելիքները շատ են, ուստի անցած նստաշրջանի ընթացքում պահանջվել է հանձնաժողովի արդյունավետ աշխատանքը: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հաղորդագրություն է տարածել ՀՀ ԱԺ հասարակայնության հետ կապերի և հաղորդակցության վարչությունը։
Զբաղվածությանն ու մասնագիտական կողմնորոշմանը, աշխատողներին ու գործատուներին, հաշմանդամություն ունեցող անձանց, տարեցներին, երեխաներին, ԼՂ-ից բռնի տեղահանված հայրենակիցներին վերաբերող խնդիրները գլխադասային հանձնաժողովի ուշադրության կենտրոնում էին:
Ամփոփելով անցած նստաշրջանի աշխատանքները` հանձնաժողովի նախագահ Հերիքնազ Տիգրանյանը կարեւորել է օրենսդիր-գործադիր համագործակցությունը, որի արդյունքում հնարավորություն է ընձեռվում վերացնել իրավակիրառ պրակտիկայում գոյություն ունեցող խնդիրները:

The problems of forcibly displaced persons from Nagorno-Karabakh are in the focus of parliamentarians
YEREVAN, AUGUST 3, ARMENPRESS. The scope of regulation of the activities of the National Assembly Standing Committee on Social Issues is broad and multi-faceted. There are many problems and issues, so the effective work of the committee was necessary at the last session. According to the statement from the Public Relations and Communications Department of the Armenian National Assembly.
The committee focused on issues related to employment and career guidance, employees and employers, disabled people, elderly people, children, compatriots, and internally displaced persons from Nagorno-Karabakh.
Summing up the work of the past session, the President of the Committee Heriknaz Tigranyan emphasized the cooperation of the legislative and executive authorities, as a result of which it is possible to eliminate the existing problems in law enforcement practice.