Փարիզ-2024. Բռնցքամարտի ընտրանու մարզիչ Կարեն Աղամալյանը գոհ է Չալոյանի մեկնարկային մենամարտից
ՓԱՐԻԶ, 29 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի բռնցքամարտիկ տղամարդկանց թիմի գլխավոր մարզիչ Կարեն Աղամալյանը գոհ է Օլիմպիական խաղերի մեկնարկային մենամարտում Դավիթ Չալոյանի կատարած աշխատանքից:
«Դավիթը ցույց տվեց այն ամենն, ինչին ունակ էր` ցուցադրելով իր կամային որակները: Իհարկե, կան սխալներ, բայց նա հաղթեց իր կամային որակների շնորհիվ»,- ինչպես փոխանցում է«Արմենպրես»-ի թղթակիցը` լրագրողների հետ զրույցում ասաց Աղամալյանը:
Վերջինիս խոսքով` գերծանր քաշային կարգում հեշտ մրցակիցներ չկան` հատկապես Օլիմպիական խաղերի մասնակից բռնցքամարտիկների շարքում:
Հայաստանի օլիմպիական հավաքականի անդամ, բռնցքամարտիկ Դավիթ Չալոյանը հաղթանակով մեկնարկեց Օլիմպիական խաղերում: Անդրանիկ մենամարտում գերծանր քաշային Դավիթ Չալոյանը մրցեց Եվրոպական խաղերի չեմպիոն, Եվրոպայի առաջնության բրոնզե մեդալակիր Մեծ Բրիտանիայի ներկայացուցիչ Օրի Դելիշեսի հետ: Հայ բռնցքամարտիկը զիջեց առաջին ռաունդում, սակայն հաղթեց հաջորդ երկուսում և գերազանցեց ընդհանուր 3:2 հաշվով: Հաջորդ մենամարտը Չալոյանը կանցկացնի օգոստոսի 2-ին:

Париж-2024: Боксер Давид Чалоян начал Олимпийские игры с победы. Тренер Карен Агамалян доволен стартовым боем
Член олимпийской сборной Армении боксер Давид Чалоян начал Олимпийские игры с победы. В первом бою супертяжеловес Давид Чалоян сразился с чемпионом Европейских игр, бронзовым призером чемпионата Европы, представителем Великобритании Ори Делишесом. Армянский боксер проиграл в первом раунде, но выиграл следующие два и в сумме одержал победу со счетом 3:2. Чалоян проведет следующий бой 2 августа.
Главный тренер мужской сборной Армении по боксу Карен Агамалян доволен работой Давида Чалояна в стартовом поединке Олимпийских игр.
“Давид показал все, на что он был способен, проявив свои волевые качества. Конечно, есть ошибки, но он победил благодаря своим волевым качествам", - сказал Агамалян в беседе с журналистами, сообщает корреспондент Арменпресс.
По словам тренера, в тяжелом весе нет легких конкурентов, особенно среди боксеров-участников Олимпийских игр.