ԱԳ նախարարի տեղակալը ներկայացրել է ՍԾՏՀԿ-ում Հայաստանի նախագահության առաջնահերթությունները
ԵՐԵՎԱՆ, 9 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանը վերահաստատել է Սևծովյան տնտեսական համագործակցության կազմակերպության շրջանակներում սերտ համագործակցության միջոցով տարածաշրջանի երկրների միջև տնտեսական փոխգործակցությունն ամրապնդելու հանձնառությունը:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ հուլիսի 9-ին կայացած Սևծովյան տնտեսական համագործակցության կազմակերպության Հայաստանի գործող նախագահության, ավագ պաշտոնյաների կոմիտեի, ՍԾՏՀ հարակից մարմինների և Միջազգային մշտական քարտուղարության համակարգման առցանց հանդիպման ընթացքում այդ մասին հայտարարել է ԱԳ նախարարի տեղակալ Պարույր Հովհաննիսյանը:
ԱԳՆ մամուլի ծառայությունը հայտնում է, որ Պարույր Հովհաննիսյանը ներկայացրել է կազմակերպությունում Հայաստանի նախագահության առաջնահերթությունները և միջոցառումների օրացույցը:
ԱԳ նախարարի տեղակալը կարևորել է տարածաշրջանային անվտանգության և կայունության պահպանման գործում ներառական տնտեսական համագործակցության և առևտրի դյուրացման դերակատարությունը: Պարույր Հովհաննիսյանը վերահաստատել է Հայաստանի հանձնառությունը՝ սերտորեն համագործակցելու ՍԾՏՀԿ մշտական միջազգային քարտուղարության, անդամ երկրների և հարակից մարմինների հետ՝ կազմակերպության արդյունավետությունը բարձրացնելու և տարածաշրջանի երկրների միջև տնտեսական համագործակցությունն ամրապնդելու նպատակով:

Deputy Foreign Minister presents the priorities of Armenia in the BSEC Chairmanship-in-Office
YEREVAN, JULY 9, ARMENPRESS. Armenia has reaffirmed its commitment to strengthen economic cooperation between the countries of the region through close cooperation within the framework of the Black Sea Economic Cooperation Organization.
On July 9, Deputy Minister of Foreign Affairs of Armenia Paruyr Hovhannisyan presented Armenia’s priorities in the BSEC Chairmanship-in-Office and the calendar of events at the Coordination Meeting of the BSEC Chairmanship-in-Office, BSEC Committee of Senior Officials, BSEC Related Bodies and BSEC PERMIS.
According to the foreign ministry, Hovhannisyan presented the priorities of Armenia's chairmanship in the organization and the calendar of events.
In his statement, the Deputy Foreign Minister of Armenia emphasized the importance of inclusive economic cooperation and trade facilitation for maintaining regional peace and stability.
Hovhannisyan reiterated Armenia’s commitment to closely cooperate with the BSEC Permanent International Secretariat, Member States and related bodies to improve the efficiency of the Organization and promote economic cooperation between the countries of the region.