Մեկնարկել է Ազգային ժողովի հերթական նիստը. ՈՒՂԻՂ
Խորհրդարանը կքննարկի «Իրավաբանական անձանց պետական գրանցման, իրավաբանական անձանց առանձնացված ստորաբաժանումների, հիմնարկների և անհատ ձեռնարկատերերի պետական հաշվառման մասին» օրենքում լրացումներ կատարելու մասին» օրենքում փոփոխություն և լրացում կատարելու մասին և «Կենսաթոշակային համակարգի կուտակային բաղադրիչի մասնակիցների իրավունքների և օրինական շահերի պաշտպանության լրացուցիչ երաշխիքների մասին» օրենքում լրացում կատարելու մասին օրենքների նախագծերի փաթեթը, Հայաստանի Հանրապետության ընտանեկան օրենսգրքում փոփոխություններ կատարելու մասին և կից ներկայացված օրենքների նախագծերի փաթեթը և մի շարք այլ օրինագծեր:
Օրակարգում են նաև Հայաստանի Հանրապետության կենտրոնական բանկի գործունեության վերաբերյալ, ՀՀ հաշվեքննիչ պալատի 2023 թվականի գործունեության վերաբերյալ տարեկան հաղորդումները:
Խորհրդարանը հունիսի 11–ին մեկնարկող հերթական նիստերի ընթացքում կքննարկի նաև Հայաստանի Հանրապետության 2023 թվականի պետական բյուջեի կատարման տարեկան հաշվետվությունը:

Началось очередное заседание Национального собрания Армении
Парламент рассмотрит пакет законопроектов О внесении изменений и дополнений в Закон Республики Армения “О государственной регистрации юридических лиц, государственном учете отделенных подразделений, учреждений юридических лиц и индивидуальных предпринимателей” и О внесении дополнения в Закон Республики Армения “О дополнительных гарантиях защиты прав и законных интересов участников накопительного компонента пенсионной системы”, пакет законопроектов О внесении изменений и дополнений в Семейный кодекс Республики Армения и ряд других законопроектов.
В повестке дня также годовые отчеты о деятельности Центрального банка Республики Армения, Аудиторской палаты РА за 2023 год.
На заседании 11 июня НС также обсудит годовой отчет об исполнении государственного бюджета Республики Армения за 2023 год.