Նախատեսվում է, որ ձեռք բերվող նոր ավտոբուսներն ու տրոլեյբուսները Երևանում կլինեն սեպտեմբերին
ԵՐԵՎԱՆ, 5 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ձեռք բերվող 171 նոր ավտոբուսներն ու 15 տրոլեյբուսները, ամենայն հավանականությամբ, Երևանում կլինեն սեպտեմբերի ամսին:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին ասաց Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը խորհրդարանում ԱԺ մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստում «ՀՀ 2023 թվականի պետական բյուջեի կատարման մասին» տարեկան հաշվետվության քննարկմանը:
«Այս տարի մեր բյուջեով նախատեսել ենք 171 8.5–մետրանոց ավտոբուսներ և 15 տրոլեյբուսներ ձեռք բերել, որոնք ամենայն հավանականությամբ սեպտեմբերին մատակարարված կլինեն, պայմանագրերը կքնված են»,–ասաց Ավինյանը:

Закупленные новые автобусы и троллейбусы будут в Ереване в сентябре текущего года: мэр
Закупленные 171 новый автобус и 15 троллейбусов, скорее всего, будут в Ереване в сентябре текущего года.
Как сообщает Арменпресс, об этом мэр Еревана Тигран Авинян сказал в ходе обсуждения отчета “Об исполнении государственного бюджета Армении на 2023 год” на совместном заседании постоянных комиссий НС.
“В этом году за счет нашего бюджета мы запланировали закупить 171 8,5-метровый автобус и 15 троллейбусов, которые, скорее всего, будут доставлены в сентябре, контракты уже подписаны”, - сказал Авинян.