ՀՀ ԱԳՆ-ն շնորհավորել է Խորվաթիայի ժողովրդին Պետականության օրվա առթիվ
ԵՐԵՎԱՆ, 30 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Հայաստանի Հանրապետության արտգործնախարարությունը շնորհավորել է Խորվաթիային Պետականության օրվա կապակցությամբ՝ ակնկալելով ամրապնդել համագործակցությունը վերջինիս հետ։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին նշվում է ՀՀ ԱԳ նախարարության կողմից X-ի միկրոբլոգում կատարված գրառման մեջ։
«Սրտանց շնորհավորում ենք և լավագույն մաղթանքներն ենք հղում Խորվաթիայի ժողովրդին՝ Պետականության օրվա առթիվ։ Ակնկալում ենք ամրապնդել մեր համագործակցությունը՝ հիմնված մեր ժողովուրդների փոխադարձ հարգանքի և համակրանքի վրա, ինչպես երկկողմ, այնպես էլ Հայաստան-ԵՄ գործընկերության շրջանակներում»,- նշվում է ԱԳՆ գրառման մեջ։

Armenian MFA extends congratulations to Croatia on Statehood Day
YEREVAN, MAY 30, ARMENPRESS. The Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Armenia congratulated Croatia on the Statehood Day, expecting to strengthen cooperation with Croatia, posted Armenian Ministry of Foreign Affairs on its X microblog.
“Heartfelt congratulations and best wishes to the people of Croatia on the occasion of Statehood Day!
Looking forward to strengthening our cooperation based on mutual respect and sympathy between our peoples, both bilaterally and within the framework of Armenia-EU partnership.”