ՀՀ ԱԳՆ-ն շնորհավորել է Խորվաթիայի ժողովրդին Պետականության օրվա առթիվ
ԵՐԵՎԱՆ, 30 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Հայաստանի Հանրապետության արտգործնախարարությունը շնորհավորել է Խորվաթիային Պետականության օրվա կապակցությամբ՝ ակնկալելով ամրապնդել համագործակցությունը վերջինիս հետ։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին նշվում է ՀՀ ԱԳ նախարարության կողմից X-ի միկրոբլոգում կատարված գրառման մեջ։
«Սրտանց շնորհավորում ենք և լավագույն մաղթանքներն ենք հղում Խորվաթիայի ժողովրդին՝ Պետականության օրվա առթիվ։ Ակնկալում ենք ամրապնդել մեր համագործակցությունը՝ հիմնված մեր ժողովուրդների փոխադարձ հարգանքի և համակրանքի վրա, ինչպես երկկողմ, այնպես էլ Հայաստան-ԵՄ գործընկերության շրջանակներում»,- նշվում է ԱԳՆ գրառման մեջ։

МИД Армении направил поздравление народу Хорватии в связи с Днем государственности
Министерство иностранных дел Республики Армения направило поздравление народу Хорватии в связи с Днем государственности, выразив желание укреплять сотрудничество с этой страной.
Как передает “Арменпресс”, об этом говорится в сообщении Министерства иностранных дел Армении в микроблоге в X.
«Мы сердечно поздравляем и передаем наилучшие пожелания народу Хорватии по случаю Дня государственности. Мы ожидаем укрепления нашего сотрудничества, основанного на взаимном уважении и симпатии наших народов, как в двустороннем формате, так и в рамках партнерства Армения-ЕС”, - отмечается в сообщении МИД.