Նիկոլ Փաշինյանն այցելել է Ոսկեպարի Սուրբ Աստվածածին եկեղեցի
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը մայիսի 25-ին այցելել է Ոսկեպարի Սուրբ Աստվածածին եկեղեցի։ «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ վարչապետն այս մասին գրել է «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում՝ տեսանյութ հրապարակելով Ոսկեպարից։
«Այցելեցի Ոսկեպարի Սուրբ Աստվածածին եկեղեցի»,- գրել է վարչապետը։
Նիկոլ Փաշինյանը նաև ծանոթացել է հայ-ադրբեջանական սահմանի սահմանազատման աշխատանքների արդյունքներին և ԱԱԾ սահմանապահ զորքերի ծառայությանը։
Սահմանապահները վարչապետին տեղեկացրին, որ հայկական կողմը այդ հատվածում 6 դիտակետ է կառուցել, ադրբեջանական կողմը ինժեներական աշխատանքներ չի արել, ճանապարհներ են կառուցում։
«Նրանք բաց կանգնած են և սահմանային ծառայություն են իրականացնում։ Պայմանավորվածությունը լրիվ պահպանվում է, որևէ բան չի խախտվել»,- վարչապետին զեկուցեց Սահմանապահ զորքերի հրամանատարի 1-ին տեղակալ–շտաբի պետ, գնդապետ Էդգար Հունանյանը:

Никол Пашинян посетил церковь Св. Богоматери в Воскепаре
Как передает Арменпресс, об этом премьер написал на своей странице в Facebook, опубликовав видеоматериал из Воскепара.
"Посетил церковь Св.Богоматери в Воскепаре", - написал премьер-министр.
Никол Пашинян также ознакомился с результатами демаркации армяно-азербайджанской границы и службой пограничных войск СНБ.
Пограничники проинформировали премьер-министра, что армянская сторона построила на этом участке 6 наблюдательных постов, азербайджанская сторона инженерных работ не проводила, строят дороги.
«Они стоят открыто и несут пограничную службу. Соглашение полностью соблюдается, ничего не нарушено", - сообщил премьер-министру первый заместитель командующего Пограничными войсками, начальник штаба полковник Эдгар Унанян.