ԵՐԵՎԱՆ, 8 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Եվրոպայի խորհուրդը կշարունակի աջակցել Հայաստանում իրականացվող բարեփոխումներին:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին ընդգծել է Եվրոպայի խորհրդիգլխավոր քարտուղար Մարիա Պեյչինովիչ Բուրիչը Հայաստան կատարած այցի շրջանակում վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ հանդիպումից հետո X-ի իր միկրոբլոգում կատարած գրառմամբ:
«Այսօր Երևանում գերազանց հանդիպում ունեցանք վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ։ Եվրոպայի խորհուրդը կշարունակի աջակցել Հայաստանին իր բարեփոխումների գործընթացում»,–գրել է Բուրիչը:
Excellent meeting w/PM @NikolPashinyan today in Yerevan @coe will continue to support Armenia in its reform process/Excellente réunion à Erevan avec le PM @NikolPashinyan @coe_fr continuera à soutenir l'Arménie dans son processus de réformes @armrepcoe
— Marija Pejčinović Burić (@MarijaPBuric) April 8, 2024
ԵԽ գխավոր քարտուղարը գրառմամբ նաև շնորհակալություն է հայտնել Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանին՝ ջերմ ընդունելության և շատ լավ հանդիպման համար:
Thanks Minister @AraratMirzoyan for the warm welcome in Armenia today & the very good meeting/Merci M. le Ministre @AraratMirzoyan pour l'accueil chalereux à Erevan aujourd'hui et la très bonne réunion @armrepcoe