Մեծ Բրիտանիայի խորհրդարանական պատվիրակությունն այցելել է Ջերմուկ
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Մեծ Բրիտանիայի խորհրդարանական պատվիրակությունը՝ ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Սարգիս Խանդանյանի և ՄԹ-ում ՀՀ արտակարգ և լիազոր դեսպան Վարուժան Ներսիսյանի ուղեկցությամբ այցելել է Ջերմուկ։ «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում տեղեկացրել է Ջերմուկ համայնքի ղեկավար Վահագն Արսենյանը։
Ըստ նրա՝ Ջերմուկի համայնքապետարանում կայացած հանդիպմանը հաջորդել է նաև Լեռնային Ղարաբաղից բռնի տեղահանված անձանց հետ հանդիպումը։
Արսենյանը հայտնել է, որ պատվիրակությունը այցելել է նաև Ջերմուկ քաղաքի՝ 2022թ. սեպտեմբերին ադրբեջանական ռազմական ագրեսիայի հետևանքով տուժած հատվածներ։

British delegation visits Jermuk
YEREVAN, FEBRUARY 14, ARMENPRESS. The British parliamentary delegation accompanied by the Chair of the Armenian National Assembly Standing Committee on Foreign Relations Sargis Khandanyan and Armenian Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary to the UK, Varuzhan Nersisyan visited Jermuk, Jermuk community leader Vahagn Arsenyan said on social media.
The meeting held in the Jermuk community hall was followed by the meeting with the forcibly displaced persons from Nagorno Karabakh.
The delegation also visited parts of the city of Jermuk, which were affected by the Azerbaijani military aggression in September 2022.