3.945.010 դրամ՝ Հայաստանի երեխաների առողջության հիմնադրամին․ Մի դրամի ուժը հունվարին կուղղվի «Հայ Մայրեր» բարեգործական հիմնադրամին
ԵՐԵՎԱՆ,11 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։Իդրամն ու IDBank-ն ամփոփում են «Մի դրամի ուժը» նախաձեռնության դեկտեմբեր ամսվա ծրագիրը։ Դեկտեմբերին ընկերությունների հաճախորդների կատարած վճարումների դիմաց կուտակված «մի դրամները»՝ 3.945.010 դրամ, այս ամիս ուղղվում են Հայաստանի երեխաների առողջության հիմնադրամին։
Տարին ամփոփելով՝ IDBank-ի և Իդրամի հաղորդակցման բաժնի ղեկավար Տաթևիկ Վարդևանյանը նշում է, որ հասցրել են աջակցել մեկ տասնյակից ավելի նախաձեռնության ու հիմնադրամի։ «Միայն 2023 թվականի ընթացքում ավելի քան 40 միլիոն դրամ ուղղել ենք ամենատարբեր նախաձեռնություններին՝ առողջապահական, կրթական ծրագրերի, ինչպես նաև Արցախից բռնի տեղահանված մեր հայրենակիցների աջակցության նախաձեռնությունների», - նշում է Տաթևիկ Վարդևանյանը։
2024 թվականի հունվար ամսվա ընթացքում կուտակված «մի դրամները» կուղղվեն «Հայ մայրեր» հիմնադրամին։ Հիմնադրամի տնօրեն Նարինե Մանուկյանի խոսքով՝ «Մեր և Իդրամի համագործակցությունն ունի տարիների պատմություն և շատ ուրախ ենք, որ այս ամիս նույնպես հնարավորություն ընձեռվեց աշխատել մեր գործընկերների հետ՝ հանուն հարյուրավոր երեխաների առողջական խնդիրների բարելավման։ Ծրագիրը մեզ համար չափազանց կարևոր է, որովհետև այս տարի վերականգնողական բուժմանը նաև ներգրավել ենք Արցախից բռնի տեղահանված հաշմանդամություն ունեցող երեխաներին, ովքեր նույնպես ունեն վերականգնողական բուժման կարիք։ “Երազի տուն 1” և “Երազի տուն 2” մանկական վերականգնողական կենտրոններում նրանք անվճար ստանալու են վերականգնողական թերապիաներ»,- ասել է Նարինե Մանուկյանը։
Դուք ևս կարող եք դառնալ բարի կամքի դեսպան՝ առանց լրացուցիչ գումար ծախսելու։ Դրա համար պարզապես պետք է կատարել Ձեր բոլոր վճարումները Idram&IDBank հավելվածով, IDBanking.am առցանց հարթակով, Իդրամի և Բանկի տերմինալներով, և Ձեր յուրաքանչյուր վճարման դիմաց ընկերությունները մեկ դրամ կուղղեն բարի գործերին։
Ի դեպ՝ «Մի դրամի ուժն» իր գործունեության ողջ ընթացքում մի քանի տասնյակ նախաձեռնության է ուղղել ավելի քան 150 մլն դրամ՝ նպաստելով մեր երկրի ամենատարբեր ոլորտների զարգացմանն ու մեր մարդկանց համար ավելի որակյալ ապագա կառուցելուն։

3,945,010AMD to the Health Fund for Children of Armenia:The Power of One Dram for January to go to Armenian Mothers fund
YEREVAN, JANUARY 11, ARMENPRESS. Idram and IDBank summarize the December program of the "The power of one dram" initiative. The "one drams" collected for the payments made by the clients of the two companies in December, 3.945.010 AMD, will be sent to the Health Fund for Children of Armenia.
Summarizing the year, Tatevik Vardevanyan, the Head of Idram&IDBank communication unit, notes, that they managed to support more than a dozen initiatives and foundations. "During 2023, we have directed more than 40 million drams to various initiatives: healthcare, educational programs, as well as initiatives to support our compatriots forcibly displaced from Artsakh," notes Tatevik Vardevanyan.
The “one drams” accumulated during the January 2024 will be directed to the “Armenian Mothers” fund.
According to Narine Manukyan, director of the fund: “The cooperation between us and Idram has years of history and we are happy that this month too we had the opportunity to work with our partners for the sake of hundreds of children’s health improvements. The project is very important for us, because this year in the rehabilitation treatment we included children with disabilities, who were forcibly displaced from Artakh. They have the need to receive the treatment. In “Erazi Tun 1” and “Erazi Tun 2” children rehabilitation centers they will receive free rehabilitation therapies.”
You can become a goodwill ambassador without spending any extra money. For that, you just need to make all your payments via Idram&IDBank application, IDBanking.am online platform, via terminals of two companies, and for each payment you make, the companies will donate one dram to good deeds.
By the way, “The Power of One Dram” has directed more than 150 million drams to dozens of initiatives throughout its activity, contributing to the development of various sectors of our country and building a better future for our people.
In 2023, “The Power of One Dram” was directed to:
• The “Music for the Future” Foundation, for the “Talentum” educational program: AMD 3.008.215
• Installation of solar water heaters in private households in rural areas of Artsakh: AMD 6.463.511