ԲՏԱ նախարարությունը սկսնակ ընկերությունների համար աքսելերացիոն ծրագիր իրականացնելու գնման մրցույթ է հայտարարել
ԵՐԵՎԱՆ, 5 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Հայաստանի բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարարությունը, կարևորելով Հայաստանում ստարտափ էկոհամակարգի զարգացումը, հայտարարում է աքսելերացիոն ծրագիր իրականացնելու գնման մրցույթ: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հաղորդագրություն է տարածել ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարարությունը։
Մրցույթով նախատեսվում է տեղական սկսնակ ընկերությունններին տրամադրել 26-շաբաթյա աքսելերացիոն ծրագիր:
Ծրագրի մրցույթի ընդհանուր բյուջեն կազմում է առավելագույնը 336,000,000 ՀՀ դրամ:
Աքսելերացիոն ծրագիրն իրականացնելու գնման մրցույթի մանրամասները՝ անցկացման կարգը, հայտ կազմելու ու դիմելու պայմանները ներկայացված ենհետևյալհղումով:
Լրացուցիչ հարցերի դեպքում կարող եք զանգահարել 010 590 075, 010 590 076 հեռախոսահամարներով կամ գրել էլ. փոստին՝ [email protected]:

Министерство БТА объявило тендер на закупку для реализации программы акселерации для стартап-компаний
ЕРЕВАН, 5 ЯНВАРЯ, АРМЕНПРЕСС. Министерство высокотехнологичной индустрии Армении, подчеркивая развитие стартап-экосистемы в Армении, объявляет тендер на закупку для реализации программы акселерации. Как сообщает «Арменпресс», об этом распространило министерство высокотехнологичной промышленности РА.
Целью конкурса является предоставление местным стартапам 26-недельной программы акселерации.
Общий бюджет тендера проекта составляет максимум 336 000 000 драмов.
Подробности тендера по реализации программы акселерации, порядок его проведения, условия подачи заявки и подачи заявки представлены по следующей ссылке.
В случае возникновения дополнительных вопросов вы можете позвонить по телефонам 010 590 075, 010 590 076 или написать по электронной почте. Электронная почта: [email protected].