Հայաստանում Հնդկաստանի դեսպանը շնորհավորել է «Արմենպրես»-ին հիմնադրման 105-ամյակի առթիվ
ԵՐԵՎԱՆ, 28 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանում Հնդկաստանի դեսպան ՆիլակշիՍահա Սինհան շնորհավորել է «Արմենպրես» լրատվական գործակալության տնօրեն Նարինե Նազարյանին՝ գործակալության հիմնադրման 105-ամյակի առթիվ:
«Ցանկանում եմ գովաբանել «Արմենպրես»-ին այն հիանալի աշխատանքի համար, որը նա կատարում է իրական ժամանակում նորությունների, տեղեկատվության տարածման գործում։ Ցանկանում եմ փոխանցել իմ լավագույն մաղթանքները՝ «Արմենպրես»-ի շարունակական հաջողությունների համար։ Օգտվելով առիթից՝ թույլ տվեք «Արմենպրես»-ի թիմին, Ձեր ընտանիքին և Ձեզ մաղթել շատ երջանիկ, հաջողակ և բարգավաճ Նոր տարի՝ քաջառողջությամբ և եռանդով լի 2024 թվական»,- ասված է շնորհավորական ուղերձում:
«Արմենպրես»-ը դեկտեմբերի 18-ինտոնում էրիր հիմնադրման 105-ամյակը, որի առթիվ գործակալությունը ներկայացրել էր «Դարի վավերագրություն» ցուցահանդեսը՝ մեկ հարկի տակ համախմբելով և՛ պաշտոնյաների, և՛ հասարակական, քաղաքական գործիչների, և՛ մշակույթի ոլորտիներկայացուցիչների:

Ambassador of India to Armenia congratulates Armenpress on 105th anniversary
YEREVAN, DECEMBER 28, ARMENPRESS. Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of India to the Republic of Armenia Nilakshi Saha Sinha has extended her congratulations to Narine Nazaryan, the director of the "Armenpress" news agency, on the occasion of the 105th anniversary of the agency's foundation.
"I want to commend Armenpress for its excellent work in covering real-time news and information. I extend my best wishes to Armenpress for the continued success.
Taking this opportunity I wish you, your family, the team of Armenpress a very happy, successful and prosperous New Year. May 2024 be filled with good health and energy," the message reads.