Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորել է Դոնալդ Տուսկին Լեհաստանի վարչապետի պաշտոնը ստանձնելու առթիվ
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորել է Դոնալդ Տուսկին Լեհաստանի վարչապետի պաշտոնը ստանձնելու առիթով։
«Շնորհավորում եմ Դոնալդ Տուսկին Լեհաստանի վարչապետ դառնալու առիթով։ Ակնկալում եմ հայ-լեհական հարաբերությունների հետագա ամրապնդում երկկողմ և բազմակողմ մակարդակներում, ինչպես նաև սերտ համագործակցություն ԵՄ-ի շրջանակներում՝ հիմնված մեր ընդհանուր արժեքների և ժողովրդավարական իդեալների վրա»,- «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ X-ի իր միկրոբլոգում գրել է Փաշինյանը։
Դեկտեմբերի 12-ին Դոնալդ Տուսկը Լեհաստանի խորհրդարանի կողմից ընտրվել է երկրի վարչապետ։ Տուսկը Լեհաստանի վարչապետի պաշտոնը զբաղեցրել է նաև 2007-2014 թվականներին, իսկ 2014-2019 թվականներին զբաղեցրել է Եվրոպական խորհրդի նախագահի պաշտոնը։ Դեկտեմբերի 13-ին կայացել է Լեհաստանի նորընտիր վարչապետի երդմնակալության արարողությունը։

YEREVAN, DECEMBER 13, ARMENPRESS. Prime Minister Nikol Pashinyan has congratulated Donald Tusk on his election as Prime Minister of Poland.
“Congratulations Donald Tusk on becoming Poland’s Prime Minister! Looking forward to further enhancement of the Armenia-Poland cooperation at bilateral and multilateral levels, as well as to the close partnership in the framework of the EU, built on our shared values and democratic ideals,” Pashinyan said in a post on X.
Tusk previously served in the position of Prime Minister from 2007 to 2014. He served asPresident of the European Councilfrom 2014 to 2019.