ԵՐԵՎԱՆ, 2 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության տարածքում դեկտեմբերի 2-5-ին, 6-ի գիշերը, 7-ի ցերեկը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին տեղեկացնում են Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոնից՝ նշելով, որ օդի ջերմաստիճանը դեկտեմբերի 2-4-ին աստիճանաբար կբարձրանա 3-4 աստիճանով, Լոռիում, Տավուշում, Սյունիքում՝ 7-10 աստիճանով։
Դեկտեմբերի 6-ի ցերեկը՝ շրջանների զգալի մասում, 7-ի գիշերն՝ առանձին շրջաններում, սպասվում է անձրև և մառախուղ։ Քամին՝ հարավ-արևմտյան 2-5 մ/վ:

На территории Республики Армения 2-5 декабря, в ночь с 6-го числа, во второй половине дня 7-го числа ожидается погода без осадков.
Как сообщили Арменпресс в Центре гидрометеорологии и мониторинга Министерства окружающей среды Республики Армения, 2-4 декабря температура воздуха постепенно повысится на 3-4 градуса, в Лори, Тавуше, Сюнике - на 7-10 градусов.
Днем 6 декабря в большинстве регионов, в ночь на 7-е — в некоторых регионах, ожидается дождь и туман. Ветер: юго-западный 2-5 м/с.
В Ереване во второй половине дня 2 декабря, 3-5 декабря и 7 декабря ожидается погода без осадков. 6 декабря ожидается дождь.