Ucom-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը դասախոսությամբ հանդես է եկել Աբու Դաբիի համալսարանում
ԵՐԵՎԱՆ, 1 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Կապի ազգային օպերատոր Ucom-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանն առաջնորդության վերաբերյալ դասախոսությամբ է հանդես եկել Աբու Դաբիի համալսարանի բիզնեսի դպրոցում: Հեռահաղորդակցության ոլորտի երկարամյա ղեկավարը իր փորձառությամբ է կիսվել Արաբական Միացյալ Էմիրություններում (ԱՄԷ) բնակվող Հարվարդի, Օքսֆորդի և Քեմբրիջի համալսարանների շրջանավարտների հետ` Առաջնորդության դպրոց Հայաստանի հրավերով։
«Առաջնորդությունը ճշմարտության համար պայքարելու վստահությունն է, դժվար որոշումներ կայացնելու քաջությունն ու մարդկանց կարիքները հասկանալու կարողությունը: Մնացածը կառավարում է»,-ասել է Ռալֆ Յիրիկյանը:
Ucom-ի գլխավոր տնօրենը Հայաստանի կանաչ օպերատորի օրինակով խոսել է ռազմավարական մտածողության, նպատակների և դրանց հասնելու մեխանիզմների մասին: Նա նշել է, որ չպետք է վախենալ սխալվելուց և անհրաժեշտ է խնդիրների կարգավորման ոչ սովորական լուծումներ առաջարկել: Ամփոփելով՝ Ռալֆ Յիրիկյանը նշել է, որ թե՛ փոքր, և թե՛ խոշոր կազմակերպություններում առաջնորդելու առաջին քայլը նախաձեռնողականությունն է: Դասախոսության ավարտին Ucom-ի գլխավոր տնօրենը պատասխանել է մասնակիցների հարցերին և խմբային քննարկումներ վարել:

Генеральный директор Ucom Ральф Йирикян прочел лекцию в университете Абу-Даби
Ральф Йирикян, генеральный директор национального оператора связи Ucom, выступил с лекцией о лидерстве в Школе бизнеса Университета Абу-Даби. По приглашению Школы лидерства заслуженный лидер в сфере телекоммуникаций Армении поделился своим опытом со студентами университета и с выпускниками Гарвардского, Оксфордского и Кембриджского университетов, проживающими в Объединенных Арабских Эмиратах (ОАЭ).
«Лидерство - готовность бороться за правду, смелость принимать трудные решения и способность понимать потребности людей. Остальное - менеджмент», - сказал Ральф Йирикян.
Генеральный директор Ucom рассказал о важности стратегического мышления, о целях и механизмах их достижения на примере зеленого оператора Армении. Согласен. Он отметил, что не следует бояться совершать ошибки и важно предлагать нестандартные решения проблем. Подводя итог, Ральф Йирикян отметил, что первым шагом к лидерству как в малых, так и в крупных организациях является инициативность. По окончании лекции генеральный директор Ucom ответил на вопросы участников и провел групповые дискуссии.