IDBank-ը թողարկել է դոլարային պարտատոմսերի 2023 թվականի թվով 3-րդ տրանշը
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: 2023 թվականի նոյեմբերի 20-ին IDBank-ը հրապարակային առաջարկի միջոցով թողարկել է AMANLBB2NER4 տարբերակիչ ծածկագրով անվանական արժեկտրոնային պարտատոմսեր՝ հետևյալ պայմաններով․
Ընդհանուր ծավալը – 5 մլն․ ԱՄՆ դոլար
Արժեկտրոնային տարեկան եկամտաբերությունը – 4,25 %
Շրջանառության ժամկետը – 27 ամիս
Արժեկտրոնի վճարում – եռամսյա պարբերականությամբ
Մարման ամսաթիվ – 20 փետրվարի 2026թ․
Պարտատոմսերը տեղաբաշխվելու 2023թ․-ի նոյեմբերի 20-ից մինչև 2024 թվականի հունվարի 19-ը ներառյալ։
Ինչպես արդեն տեղեկացրել ենք, պարտատոմսերը հնարավոր է հեշտությամբ ձեռք բերել նաև առցանց տարբերակով՝ մի քանի հպումով, առանց Բանկի մասնաճյուղ այցելելու։ Այդ նպատակով պարզապես պետք է IDBanking.am առցանց հարթակում մուտք գործել «Արժեթղթեր» բաժին, ընտրել պարտատոմսերի տեսակը և քանակը և կատարել գնում։
Պարտատոմսերը ձեռք բերելուց հետո դրանց մասին ամբողջական տեղեկատվությունը հասանելի կլինիIdram&IDBankհավելվածում․ «Բանկինգ» բաժնի «Պարտատոմսեր» ենթաբաժնում ներկայացված է պարտատոմսերի տարբերակիչ ծածկագիրը, քանակը, անվանական արժեքը, տարեկան արժեկտրոնային եկամտաբերությունը, արժեկտրոնի վճարման օրը և պարտատոմսերի մարման օրը։
Պարտատոմսերի վերաբերյալ ամբողջ տեղեկատվությունը հասանելի էհետևյալ հղմամբ։
Պարտատոմսերի ծրագրային ազդագիրը գրանցվել է ՀՀ Կենտրոնական բանկում ՀՀ ԿԲ նախագահի 18 հոկտեմբերի 2023թ. թիվ 1/520 Ա որոշմամբ հաստատված ծրագրային ազդագրի շրջանակում։ Ծրագրային ազդագրի, դրա լրացման էլեկտրոնային տարբերակներին և սույն թողարկման հիմնական պայմաններին կարելի է ծանոթանալIDBank-ի պաշտոնական կայքում:

IDBank issues the 3rd tranche of dollar bonds of 2023
YEREVAN, NOVEMBER 21, ARMENPRESS. On November 20, 2023, IDBank placed registered coupon bonds under the abbreviation AMANLBB2NER4 through a public offering on the following terms:
- Total volume - 5 million dollars
- Annual interest rate - 4.25%
- Bond maturity - 27 months
- Bonds will be paid quarterly
- Maturity date - February 20, 2026.
The bonds will be placed from November 20, 2023 to January 19, 2024 inclusive.
After the placement, the bonds will be listed in the "Armenian Stock Exchange" OJSC. The bonds will be quoted through the Marketmaker.
As you know, bonds can be easily purchased online in a few clicks, without visiting a Bank branch. To purchase bonds, you just need to go to the "Bonds" section on the IDBanking.am online platform, select the type and number of bonds and make a purchase.
After purchasing the bonds, full information about them will be available in the Idram&IDBank application: the "Bonds" section of the “Banking Services” section provides the distinguishing code, quantity, face value, annual coupon yield, coupon payment date and maturity date of the bonds.
You can get all information about the bonds by following the link.
The Bond prospectus was registered by the CBA, resolution N1/489А of the Chairman of the CBA from October 7, 2022. The electronic version of the prospectus and the final terms of issue are available on the official website of the Bank.