IDBank-ը թողարկել է դոլարային պարտատոմսերի 2023 թվականի թվով 3-րդ տրանշը
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: 2023 թվականի նոյեմբերի 20-ին IDBank-ը հրապարակային առաջարկի միջոցով թողարկել է AMANLBB2NER4 տարբերակիչ ծածկագրով անվանական արժեկտրոնային պարտատոմսեր՝ հետևյալ պայմաններով․
Ընդհանուր ծավալը – 5 մլն․ ԱՄՆ դոլար
Արժեկտրոնային տարեկան եկամտաբերությունը – 4,25 %
Շրջանառության ժամկետը – 27 ամիս
Արժեկտրոնի վճարում – եռամսյա պարբերականությամբ
Մարման ամսաթիվ – 20 փետրվարի 2026թ․
Պարտատոմսերը տեղաբաշխվելու 2023թ․-ի նոյեմբերի 20-ից մինչև 2024 թվականի հունվարի 19-ը ներառյալ։
Ինչպես արդեն տեղեկացրել ենք, պարտատոմսերը հնարավոր է հեշտությամբ ձեռք բերել նաև առցանց տարբերակով՝ մի քանի հպումով, առանց Բանկի մասնաճյուղ այցելելու։ Այդ նպատակով պարզապես պետք է IDBanking.am առցանց հարթակում մուտք գործել «Արժեթղթեր» բաժին, ընտրել պարտատոմսերի տեսակը և քանակը և կատարել գնում։
Պարտատոմսերը ձեռք բերելուց հետո դրանց մասին ամբողջական տեղեկատվությունը հասանելի կլինիIdram&IDBankհավելվածում․ «Բանկինգ» բաժնի «Պարտատոմսեր» ենթաբաժնում ներկայացված է պարտատոմսերի տարբերակիչ ծածկագիրը, քանակը, անվանական արժեքը, տարեկան արժեկտրոնային եկամտաբերությունը, արժեկտրոնի վճարման օրը և պարտատոմսերի մարման օրը։
Պարտատոմսերի վերաբերյալ ամբողջ տեղեկատվությունը հասանելի էհետևյալ հղմամբ։
Պարտատոմսերի ծրագրային ազդագիրը գրանցվել է ՀՀ Կենտրոնական բանկում ՀՀ ԿԲ նախագահի 18 հոկտեմբերի 2023թ. թիվ 1/520 Ա որոշմամբ հաստատված ծրագրային ազդագրի շրջանակում։ Ծրագրային ազդագրի, դրա լրացման էլեկտրոնային տարբերակներին և սույն թողարկման հիմնական պայմաններին կարելի է ծանոթանալIDBank-ի պաշտոնական կայքում:

IDBank выпускает 3-й транш долларовых облигаций 2023 года
20 ноября 2023 года IDBank разместил именные купонные облигации под аббревиатурой AMANLBB2NER4 посредством публичного размещения на следующих условиях:
- Общий объем - 5 миллиона долларов
- Годовая процентная ставка - 4,25%
- Срок обращения облигаций - 27 месяцев
- Облигации будут выплачиваться ежеквартально
- Срок погашения - 20 февраля 2026г.
Облигации будут размещены с 20 ноября 2023 года по 19 января 2024 года включительно.
Как известно, облигации можно легко приобрести онлайн в несколько нажатий, не посещая отделение Банка. Необходимо будет зайти в раздел «Ценные бумаги» на онлайн-платформе IDBanking.am, выбрать тип и количество облигаций и совершить покупку.
После покупки облигаций полная информация о них будет доступна в приложении Idram&IDBank: в разделе «Облигации» подраздела «Банковские услуги» представлены отличительный код, количество, номинальная стоимость, годовой купонный доход, дата выплаты купона и дата погашения облигаций.
Вся информация об облигациях также доступна по следующей ссылке.
Программный проспект облигаций зарегистрирован ЦБ РА, решением Председателя ЦБ РА N1/489А 7-ого октября 2022 года. Электронные версии проспекта программы, ее заполнение и основные условия выпуска можно найти на официальном сайте IDBank-а.