Փաշինյանը հայտնել է Մակրոնի հետ հանդիպմանը քննարկված հարցերի շրջանակը
ԵՐԵՎԱՆ, 10 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը մանրամասնել է, թե ինչ հարցեր են քննարկել Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնի հետ հանդիպման ժամանակ։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը X-ի իր էջում գրառում է կատարել՝ Մակրոնի հետ զրույցը որակելով հիանալի:
«Քննարկեցինք բացառիկ բարեկամական հարաբերությունների խորացման և Հայաստան-Ֆրանսիա երկկողմ օրակարգի ամրապնդման, ԵՄ-ի հետ համագործակցությունը, ինչպես նաև Հարավային Կովկասում տիրող իրավիճակին վերաբերող հարցեր»,-նշել է Փաշինյանը:
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը տիկնոջ՝ Աննա Հակոբյանի հետ, աշխատանքային այցով Ֆրանսիա էր ժամանել նոյեմբերի 9-ին: Վարչապետը նոյեմբերի 9-ին հանդիպել է Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնի հետ։
Նիկոլ Փաշինյանը նոյեմբերի 10-ին Փարիզում մասնակցել է «Խաղաղության 6-րդ համաժողով»-ի բացման արարողությանը, իսկ ավելի ուշ կմասնակցի պանելային քննարկման:

Никол Пашинян представил вопросы, которые обсуждались на встрече с Макроном
Премьер-министр Армении Никол Пашинян представил вопросы, которые обсуждались на встрече с президентом Франции Эммануэлем Макроном.
Как передает «Арменпресс», Никол Пашинян написал об этом на своей X-странице, назвав беседу с Макроном замечательной.
«Мы обсудили углубление исключительно дружественных отношений и усиление двусторонней повестки Армения-Франция, сотрудничество с ЕС, а также вопросы, связанные с ситуацией на Южном Кавказе», - сказал Пашинян.
Премьер-министр Республики Армения Никол Пашинян вместе с супругой Анной Акопян с рабочим визитом находится во Франции. 9 ноября премьер-министр встретился с президентом Франции Эммануэлем Макроном.
10 ноября Никол Пашинян принял участие в церемонии открытия VI Парижской мирной конференции, позже он примет участие в панельной дискуссии.