Ֆրանսիայի դեսպանը հայտարարել է Ադրբեջանի կողմից Հայաստանի ինքնիշխան տարածքների շարունակվող օկուպացիայի մասին
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ ՀՀ-ում Ֆրանսիայի դեսպան Օլիվիե Դըկոնտինյին Եվրոպական Միության դիտորդական առաքելության հետ այցելել է Ջերմուկ։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին նա գրառում է կատարել X-ի իր միկրոբլոգում։
Հայաստանում Եվրամիության առաքելության հետ միասին Ջերմուկում անձանագրեցի Ադրբեջանի կողմից ՀՀ տարածքի ամբողջական հատվածների շարունակական օկուպացումը։ pic.twitter.com/06Uzwzas89
— Olivier Decottignies (@O_Decottignies) October 18, 2023
«Ջերմուկում, Հայաստանում Եվրոպական Միության դիտորդական առաքելության հետ միասին, ականատես եղա Ադրբեջանի կողմից Հայաստանի ինքնիշխան տարածքների շարունակվող օկուպացիային»,-նշել է ՀՀ-ում Ֆրանսիայի դեսպանը։

I noticed persistent occupation by Azerbaijan of entire sections of Armenian territory:France Ambassador
YEREVAN, OCTOBER 18, ARMENPRESS. Ambassador of France to Armenia Olivier Decottignies said in Armenia he witnessed the persistent occupation of the sovereign territories of Armenia by Azerbaijan.
“In Jermuk, with the European Union Mission in Armenia, I noticed persistent occupation by Azerbaijan of entire sections of Armenian territory,” Decottignies said in a post on X.