Ֆրանսիայի դեսպանը հայտարարել է Ադրբեջանի կողմից Հայաստանի ինքնիշխան տարածքների շարունակվող օկուպացիայի մասին
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ ՀՀ-ում Ֆրանսիայի դեսպան Օլիվիե Դըկոնտինյին Եվրոպական Միության դիտորդական առաքելության հետ այցելել է Ջերմուկ։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին նա գրառում է կատարել X-ի իր միկրոբլոգում։
Հայաստանում Եվրամիության առաքելության հետ միասին Ջերմուկում անձանագրեցի Ադրբեջանի կողմից ՀՀ տարածքի ամբողջական հատվածների շարունակական օկուպացումը։ pic.twitter.com/06Uzwzas89
— Olivier Decottignies (@O_Decottignies) October 18, 2023
«Ջերմուկում, Հայաստանում Եվրոպական Միության դիտորդական առաքելության հետ միասին, ականատես եղա Ադրբեջանի կողմից Հայաստանի ինքնիշխան տարածքների շարունակվող օկուպացիային»,-նշել է ՀՀ-ում Ֆրանսիայի դեսպանը։

В Джермуке я констатировал продолжающуюся оккупацию Азербайджаном участков территории: посол Франции
Посол Франции заявил о продолжающейся оккупации Азербайджаном суверенных территорий Армении
Посол Франции в Армении Оливье Декотиньи вместе с наблюдательной миссией Евросоюза посетил Джермук. Как сообщает Арменпресс, об этом посол написал в соцсети X.
“Совместно с миссией Евросоюза в Армении в Джермуке я констатировал продолжающуюся оккупацию Азербайджаном участков территории Республики Армения”, - написал посол.