Փաշինյանին հրավիրել են ելույթ ունենալ Եվրախորհրդարանի լիագումար նիստում
ԵՐԵՎԱՆ, 5 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Եվրախորհրդարանի ղեկավար Ռոբերտա Մեցոլան Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին հրավիրել է ելույթ ունենալ Ստրասբուրգում Եվրախորհրդարանի լիագումար նիստում։
«Արմենպրես»-ն այս մասին տեղեկանում է ՏԱՍՍ գործակալությունից։
«Այսօր Գրանադայում հանդիպեցի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ և նրան հրավիրեցի ելույթ ունենալ Եվրախորհրդարանի լիագումար նիստում»,- ասել է նա Եվրոպական քաղաքական համայնքի գագաթնաժողովի շրջանակներում։
Մեցոլան չի հստակեցրել, թե կոնկրետ երբ են Փաշինյանին սպասում Եվրախորհրդարանում, սակայն նշել է, որ «մի քանի շաբաթից»։
Եվրախորհրդարանի ղեկավարի խոսքով՝ Հայաստանը ԵՄ աջակցության կարիքն ունի։
«Հայաստանը մեր աջակցության և օգնության կարիքն ունի՝ հաղթահարելու ներկայիս հումանիտար ճգնաժամը, որն առաջացել է, քանի որ հազարավոր մարդիկ լքել են Լեռնային Ղարաբաղը», - հավելել է նա։

Armenian Prime Minister invited to deliver speech at European Parliament plenary session
YEREVAN, OCTOBER 5, ARMENPRESS. President of the European Parliament Roberta Metsola has invited Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan to deliver a speech at the plenary session of the European Parliament in Strasbourg, TASS reports.
“I met Prime Minister Nikol Pashinyan today in Granada and I invited him to deliver a speech at the plenary session of the European Parliament,” TASS quoted Metsola as saying ahead of the European Political Community summit.
She did not specify the timeframe of Pashinyan’s expected visit to the European Parliament but said it would take place in a few weeks.
Metsola said that Armenia is in need of EU support.
“Armenia needs our support and help to overcome the current humanitarian crisis which was caused because thousands of people left Nagorno-Karabakh,” the President of the European Parliament said.