Մեկնարկել է ԱԺ հերթական նիստը. օրակարգում Հռոմի ստատուտը վավերացնելու հարցն է. ՈՒՂԻՂ
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ հոկտեմբերի 3-ին գումարվող հերթական նիստերի օրակարգում ընդգրկված է 18 հարց:
Օրակարգում է նաև 1998 թվականի հուլիսի 17-ին ստորագրված` Միջազգային քրեական դատարանի Հռոմի կանոնադրությունը վավերացնելու և կանոնադրության 12-րդ հոդվածի 3-րդ մասի համաձայն Միջազգային քրեական դատարանի իրավազորությունը հետադարձորեն ճանաչելու մասին հայտարարություն ընդունելու մասին նախագիծը:
Խորհրդարանը կքննարկի նաև «Երկակի նշանակության ապրանքների արտահանման, Հայաստանի Հանրապետության տարածքով դրանց տարանցիկ փոխադրման, ինչպես նաև երկակի նշանակության տեղեկատվության և մտավոր գործունեության արդյունքների փոխանցման նկատմամբ հսկողության մասին» օրենքում փոփոխություն և լրացումներ կատարելու մասին, «Առևտրի և ծառայությունների մասին» օրենքում լրացում կատարելու մասին և մի շարք այլ օրենսդրական նախաձեռնություններ:

Началось очередное заседание Национального собрания. В повестке дня стоит вопрос ратификации Римского статута
ЕРЕВАН, 3 ОКТЯБРЯ, АРМЕНПРЕСС. Стартовала очередная сессия Национального Собрания Армении. По данным «Арменпресс», в повестку очередного заседания, созванного 3 октября, включено 18 вопросов.
В том числе в повестке дня стоит проект о ратификации Римского статута Международного уголовного суда, подписанный 17 июля 1998 года, и принятие заявления об ретроактивном признании юрисдикции Международного уголовного суда в соответствии со статьей 12, ч. 3 Устава.
Парламент также обсудит изменения и дополнения в закон "Об экспорте товаров двойного назначения, их транзите через территорию Республики Армения, а также контроле за передачей информации и результатов интеллектуальной деятельности двойного назначения", о внесении изменений в Закон «О торговле и услугах» и ряде других вопросов и ряд других законодательных инициатив.