Միացյալ Թագավորությունը 1 մլն ֆունտ ստերլինգ կհատկացնի՝ աջակցելու ԼՂ-ից բռնի տեղահանվածներին
ԵՐԵՎԱՆ, 30 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Միացյալ Թագավորությունը 1 միլիոն ֆունտ ստերլինգ կտրամադրի Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեին՝ ի աջակցություն Լեռնային Ղարաբաղում ստեղծված իրավիճակի մարդասիրական արձագանքին։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին տեղեկացնում է Միացյալ Թագավորության կառավարությունը:
Հայտարարությունում ասվում է, որ ֆինանսավորումը նախատեսված է անհրաժեշտ դեղորայքի, բժշկական ծառայությունների և այլ էական աջակցություն տրամադրելու համար Լեռնային Ղարաբաղում և տարածաշրջանում խոցելի անձանց:
1 միլիոն ֆունտ ստերլինգ ֆինանսավորումը կաջակցի ԿԽՄԿ-ին, որն աշխատում է վիրավորներին տեղափոխելու և տեղահանված ընտանիքներին կապի մեջ պահելու համար:
Միացյալ Թագավորության՝ Եվրոպայի հարցերով նախարար Լեո Դոխերտին ասել է, որ ֆինանսական այս փաթեթը կօգնի պաշտպանել ընտանիքներին և կարևոր օգնություն կլինի խոցելի մարդկանց համար:

Великобритания выделит £1 млн на поддержку вынужденно перемещенных лиц из Нагорного Карабаха
Великобритания предоставит 1 миллион фунтов Международному комитету Красного Креста в поддержку гуманитарного реагирования на ситуацию в Нагорном Карабахе.
Как передает Арменпресс, об этом сообщает правительство Великобритании.
В заявлении говорится, что финансирование предназначено для предоставления основных медицинских услуг лекарств, другой необходимой поддержки уязвимым слоям в Нагорном Карабахе и регионе.
Финансирование в размере 1 миллиона фунтов стерлингов пойдет на поддержку МККК, который занимается транспортировкой раненых и поддерживает связь с семьями перемещенных лиц.
Министр Великобритании по Европейским вопросам Лео Доэрти заявил, что финансовый пакет поможет защитить семьи и обеспечить жизненно важную поддержку уязвимым людям.