Ժամը 22:00-ի դրությամբ ԼՂ-ում վառելիքի պահեստի պայթյունից հաստատված մահերի թիվը 68 է
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Լեռնային Ղարաբաղում վառելիքի պահեստում տեղի ունեցած պայթյունի հետևանքով սեպտեմբերի 26-ի 22:00-ի դրությամբ «Ստեփանակերտի դատաբժշկական փորձաքննության բյուրոյի» կողմից հաստատված մահերի թիվը 68 է (21-ի ինքնությունը պարզ է, մյուսներինը՝ ոչ):
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին հայտնում է տեղեկատվական կենտրոնը։
Վիրավորում ստացած քաղաքացիների թիվը 290 է, որոնցից 168-ը այսօր տեղափոխվել են ՀՀ բժշկական հաստատություններ՝ 96-ը՝ ՀՀ և ռուս խաղաղապահների ուղղաթիռներով, 72-ը՝ ՀՀ շտապ օգնության մեքենաներով՝ Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի ուղեկցությամբ։
Տեղեկատվական կենտրոններ ստացված զանգերի ամփոփ տվյալների համաձայն՝ պայթյունի հետևանքով ճակատագիրն անհայտ քաղաքացիների թիվը 105 է։

YEREVAN, SEPTEMBER 26, ARMENPRESS. The death toll in the September 25 fuel depot explosion in Nagorno-Karabakh has reached 68, Nagorno-Karabakh authorities announced Tuesday evening.
The number of confirmed deaths as of 22:00, September 26 stands at 68 and only 21 of the victims are identified so far.
The number of wounded is 290, the InfoCenter reported. 168 of the wounded were taken to hospitals in Armenia for treatment. 96 of them were airlifted by helicopters of Armenia and the Russian peacekeeping mission, while 72 were taken by ambulances with ICRC escort.