Արցախից տարհանվածների առաջին խումբն արդեն Հայաստանում է՝ Կոռնիձորում
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախից տարհանվածների առաջին խումբն արդեն Կոռնիձորում է: Այս մասին «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում տեղեկացրեց Տեղի համայնքապետարանի աշխատակցուհի Արշալույս Ավետիսյանը:
Նրա խոսքով՝ տարհանված արցախցիներին դիմավորում են Կոռնիձորում՝ Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի կենտրոնում:
«Այս պահին գրանցման գործընթաց է իրականացվում, գնահատվում են նրանց առաջնահերթ կարիքները»,- հավելեց մեր զրուցակիցը՝ նշելով, որ տարհանվածների հստակ թվի մասին կարող են տեղյակ լինել միայն գրանցման գործընթացից հետո:
Ըստ նրա նախնական տվյալների՝ մոտ 30 տարհանված կա խմբում: Համայնքապետարանի աշխատակցուհին ընդգծեց, որ պատրաստ են համայնքում ընդունելու, առաջնահերթ միջոցներով ու կացարանով ապահովելու նրանց:

First refugees from Nagorno-Karabakh arrive to Armenia
YEREVAN, SEPTEMBER 24, ARMENPRESS. The first group of the evacuated persons from Nagorno-Karabakh has arrived to Armenia, a local official in the Tegh Municipality of Syunik Province, Arshaluys Avetisyan, told ARMENPRESS.
The refugees are being met in the International Committee of the Red Cross center in Kornidzor.
“Right now, a registration process is underway, their priority needs are being assessed,” Avetisyan added.
According to preliminary information there are approximately 30 evacuees in the first group, but the number can be specified only after the registration process is completed.
The Tegh Municipality is ready to receive, accommodate and provide essential means to the evacuees, Avetisyan said.