Ռուսական ԶԼՄ-ներն ապատեղեկատվություն են տարածում. որևէցուցարար կառավարության շենք չի մտել և այնտեղ ամերիկացի դեսանտային չի եղել
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Ռուսական լրատվամիջոցներում տեղ գտած տեղեկությունը, թե սեպտեմբերի 20-ին ցուցարարները ներխուժել են Կառավարության շենք եւ այնտեղ իբր «հանդիպել ամերիկացի դեսանտայինների», բացարձակ ապատեղեկատվություն է:
«Որեւէ ցուցարար այդ օրը Կառավարության շենք չի ներխուժել, առավել եւս այնտեղ որեւէ ամերիկացի դեսանտային չի եղել»,-«Արմենպրես»-ին հայտնեցին ՀՀ վարչապետի աշխատակազմից։

Российские СМИ распространяют дезинформацию: ни один протестующий не заходил в здание правительства и там не было американских войск
Информация в российских СМИ о том, что 20 сентября протестующие проникли в здание правительства и якобы «встретили американских десантников», является абсолютной дезинформацией.
«Никто из протестующих в этот день не врывался в здание правительства, и тем более там не было американских десантников», - сообщили "Арменпресс" в аппарате премьер-министра РА.