Ավստրիան Ադրբեջանին ռազմական գործողություններն անհապաղ դադարեցնելու կոչ է անում
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Ավստրիան կոչ է անում Ադրբեջանին անհապաղ դադարեցնել ռազմական գործողությունները Լեռնային Ղարաբաղում, որի հետևանքով քաղաքացիական բնակչության շրջանում կա 2 զոհ և 26 վիրավոր։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ, այս մասին ասվում է X (նախկին Twitter) սոցցանցում Ավստրիայի ԱԳՆ գրառման մեջ։
«Ծայրաստիճան մտահոգված ենք Հարավային Կովկասում հարձակման կապակցությամբ։ Կոչ ենք անում Ադրբեջանին անհապաղ դադարեցնել ցանկացած ռազմական գործողություն։ Անհրաժեշտ է դե-էսկալացիա»,- նշել են Ավստրիայի ԱԳՆ-ից՝ կիսվելով իրավիճակի վերաբերյալ ԵՄ արտաքին հարաբերությունների և անվտանգության հարցերով բարձր ներկայացուցիչ Ժոզեպ Բորելի հայտարարությամբ։

Austria calls on Azerbaijan to immediately stop any military action
YEREVAN, SEPTEMBER 19, ARMENPRESS. Austria has called on Azerbaijan to immediately stop any military action in Nagorno-Karabakh which has resulted in at least 2 civilian deaths and multiple wounded civilians.
“Extremely alarmed about the offensive in the South Caucasus. We call on Azerbaijan to immediately stop any military action. Need de-escalation now,” the Austrian foreign ministry said on X.
Extremely alarmed about the offensive in the South Caucasus. We call on #Azerbaijan to immediately stop any military action. Need de-escalation now. https://t.co/kFHqtxABhb