Ավստրիան Ադրբեջանին ռազմական գործողություններն անհապաղ դադարեցնելու կոչ է անում
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Ավստրիան կոչ է անում Ադրբեջանին անհապաղ դադարեցնել ռազմական գործողությունները Լեռնային Ղարաբաղում, որի հետևանքով քաղաքացիական բնակչության շրջանում կա 2 զոհ և 26 վիրավոր։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ, այս մասին ասվում է X (նախկին Twitter) սոցցանցում Ավստրիայի ԱԳՆ գրառման մեջ։
«Ծայրաստիճան մտահոգված ենք Հարավային Կովկասում հարձակման կապակցությամբ։ Կոչ ենք անում Ադրբեջանին անհապաղ դադարեցնել ցանկացած ռազմական գործողություն։ Անհրաժեշտ է դե-էսկալացիա»,- նշել են Ավստրիայի ԱԳՆ-ից՝ կիսվելով իրավիճակի վերաբերյալ ԵՄ արտաքին հարաբերությունների և անվտանգության հարցերով բարձր ներկայացուցիչ Ժոզեպ Բորելի հայտարարությամբ։

Австрия призывает Азербайджан немедленно прекратить военные действия
Австрия призывает Азербайджан немедленно прекратить военные действия в Нагорном Карабахе, в результате которых среди мирного населения есть 2 погибших и 26 раненых. Как сообщает Арменпресс, об этом говорится в сообщении МИД Австрии в социальной сети X (бывший Twitter).
“Мы крайне обеспокоены эскалацией на Южном Кавказе. Мы призываем Азербайджан немедленно прекратить любые военные операции. Необходима деэскалация”, - заявили в МИД Австрии, поделитесь заявлением Верховного представителя Евросоюза по иностранным делам и политике безопасности Жозепа Бореля о ситуации.