Ֆրանսիան դադարեցրել է iPhone 12-ի վաճառքը՝ ճառագայթման բարձր մակարդակի պատճառով, Apple-ը վիճարկել է որոշումը
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Ֆրանսիան Apple-ին հանձնարարել է դադարեցնել iPhone 12-ի վաճառքը չափազանց մեծ էլեկտրամագնիսական ճառագայթման պատճառով: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հաղորդում է BBC-ն։
Ֆրանսիայում Հաճախությունների վերահսկման ազգային մարմինն Apple-ին հանձնարարել է շտկել առկա խնդիրը․ եթե դա հնարավոր չէ անել ծրագրային թարմացման միջոցով, ապա ընկերությունից կարող են պահանջեն հետ կանչել երկրում վաճառված յուրաքանչյուր iPhone 12 հեռախոս:
iPhone 12-ն առաջին անգամ թողարկվել է 2020 թվականի սեպտեմբերին և դեռ վաճառվում է ամբողջ աշխարհում։
Apple-ը BBC-ին հայտնել է, որ վիճարկում է այդ որոշումը՝ հավելելով, որ կարգավորող մարմնին տրամադրել է լաբորատոր արդյունքներ հենց իր, ինչպես նաև երրորդ կողմերից, որոնք ցույց են տալիս, որ սարքը համապատասխանում է բոլոր կանոններին:

Франция временно прекратила продажу iPhone 12 из-за повышенного излучения: Apple оспаривает это решение
Франция попросила Apple прекратить продажу iPhone 12 из-за повышенного электромагнитного излучения. Как передает «Арменпресс», об этом сообщает BBC.
Национальное управление по частотам Франции (Agence nationale des frequences - ANFR) попросило Apple устранить существующую проблему. Если это невозможно сделать с помощью обновления программного обеспечения, компании, возможно, придется отозвать все телефоны iPhone 12, проданные в стране.
iPhone 12 был выпущен в сентябре 2020 года и до сих пор продается по всему миру.
Apple сообщила BBC, что оспаривает это решение, добавив, что предоставила регулятору результаты своих лабораторных исследований и результатов третьих сторон, которые показали, что устройство соответствует всем правилам.