Ադրբեջանական կողմի տևական բողոքների հետևանքով ջնջվել է Արցախի նախագահի պաշտոնական ֆեյսբուքյան էջը
ԵՐԵՎԱՆ, 28 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանի պաշտոնական ֆեյսբուքյան էջը ջնջվել է՝ ադրբեջանական կողմի տևական բողոքների հետևանքով: «Արմենպրես»-ն այս մասին տեղեկանում է Արցախի նախագահի աշխատակազմի տարածած հաղորդագրությունից:
«Ամիսներ շարունակ ակտիվ բողոքներ էին ներկայացվում էջի դեմ, ինչի հետևանքով աստիճանաբար մեծ սահմանափակումներ էին դրվել էջի վրա՝ գրառումների դիտելիության արհեստական նվազման, տարբեր գործառույթների անհասանելիության տեսքով: Իսկ վերջին շրջանի բողոքների հետևանքով օգոստոսի 26-ին էջն ամբողջապես անհասանելի է դարձել: Էջի պատասխանատուները սահմանված ընթացակարգերով իրենց բողոք-դիմումն են հղել ֆեյսբուքի ներկայացուցիչներին՝ ներկայացնելով էջը ջնջելու որոշումը չեղարկելու պահանջ ու հիմնավորումներ»,- նշված է հաղորդագրության մեջ:
Հաղորդագրության մեջ նաև նշվում է, որ Էջն ուներ 459 հազար հետևորդ և կարևոր դեր ուներ Արցախի Հանրապետության նախագահի գործունեության թափանցիկության ապահովման գործում:
«Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմն անընդունելի է համարում ֆեյսբուքի որոշումը հատկապես առկա ծանր պայմաններում, երբ Ադրբեջանը ձգտում է Արցախի ժողովրդին բացարձակ մեկուսացման ու շրջափակման ենթարկել, այդ թվում՝ տեղեկատվական դաշտում»,- եզրափակվում է հաղորդագրությունը:

Официальная страница президента Арцаха в Facebook была удалена в результате настойчивых жалоб азербайджанской стороны
ЕРЕВАН, 28 АВГУСТА, АРМЕНПРЕСС. Официальная страница президента Республики Арцах Араика Арутюняна в Facebook удалена в результате постоянных жалоб азербайджанской стороны. Об этом «Арменпресс» узнает из пресс-релиза администрации президента Арцаха.
«В течение нескольких месяцев на страницу поступали активные жалобы, в результате чего на страницу постепенно вводились большие ограничения в виде искусственного снижения видимости постов, недоступности различных функций. А в результате недавних жалоб страница 26 августа стала полностью недоступна. Ответственные за страницу лица в установленном порядке направили представителям Facebook жалобу, изложив требование и обоснования отмены решения об удалении страницы", - говорится в сообщении.
В сообщении также отмечается, что Страница имела 459 тысяч подписчиков и сыграла важную роль в обеспечении прозрачности деятельности президента Республики Арцах.
"Аппарат президента Республики Арцах считает решение Facebook неприемлемым, особенно в нынешних сложных условиях, когда Азербайджан стремится подвергнуть народ Арцаха абсолютной изоляции и блокаде, в том числе в информационной сфере", - говорится в сообщении. .