Ադրբեջանը սադրանքի համար տեղեկատվական հող է նախապատրաստում՝ այս անգամ մեղադրելով ՌԴ խաղաղապահներին. Արցախի ՊՆ
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությունը, հերթական սադրանքի համար տեղեկատվական հող նախապատրաստելու միջոցառումների շրջանակում, շարունակում է հետևողականորեն, իրականության հետ որևէ աղերս չունեցող տեսանյութ և հաղորդագրություններ տարածել: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտարարություն է տարածել Արցախի պաշտպանության նախարարությունը;
«Ադրբեջանի ՊՆ հաղորդագրության մեջ նշվում է, թե իբր այսօր դիտարկվել է հայկական դիրքերի «ուժեղացում», ռուս խաղաղապահների ուղեկցությամբ բուժօգնության մեքենաներ են օգտագործվել հակահետևակային և հակատանկային ականների, զենք-զինամթերքի, ռէպ միջոցների փոխադրման համար, որոնք իբր նախատեսված են քաղաքացիական օդանավերի աշխատանքը խոչընդոտելու համար:
Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության հաղորդագրությունը և տարածված տեսանյութը ծայրեծայր կեղծիք և ապատեղեկատվություն է»,- ասված է Արցախի ՊՆ-ի հայտարարության մեջ:

Азербайджан готовит информационную площадку для провокации, обвиняя даже российских миротворцев: Минобороны Арцаха
Министерство обороны Азербайджана в рамках мероприятий по подготовке информационной почвы для очередной провокации продолжает последовательно распространять видео и сообщения, не имеющие отношения к действительности. Как сообщает «Арменпресс», по этому поводу министерство обороны Арцаха распространило заявление:
«В сообщении Минобороны Азербайджана отмечается, что сегодня наблюдалось «усиление» армянских позиций, для перевозки противопехотных и противотанковых мин, оружия использовались медицинские автомобили в сопровождении российских миротворцев. и взрывчатые вещества, которые якобы предназначались для воспрепятствования полетам гражданских самолетов.
Сообщение Минобороны Азербайджана и распространенное видео являются крайней ложью и дезинформацией», — говорится в заявлении Минобороны Арцаха.