Հրաձիգ Նարե Գաբրիելյանն ԱՊՀ երկրորդ խաղերի արծաթե մեդալակիր է
ՄԻՆՍԿ, 7 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի հրաձգության հավաքականի անդամ Նարե Գաբրիելյանը դարձավ ԱՊՀ երկրորդ խաղերի արծաթե մեդալակիր:
«Արմենպրես»-ի թղթակցի հաղորդմամբ` Մինսկի սպորտահրաձգային մարզահամալիրում ընթացող 10 մետր օդամղիչ ատրճանակ ձևում դուրս գալով եզրափակիչ՝ Նարե Գաբրիելյանը նվաճեց ԱՊՀ երկրորդ խաղերի արծաթե մեդալ:
Հայաստանի հավաքականն ԱՊՀ խաղերում մինչ այս նվաճել էր մեկ ոսկե, մեկ բրոնզե մեդալ:
Բելառուսի Հանրապետությունում անցկացվում են ԱՊՀ 2-րդ խաղերը, որին Հայաստանը մասնակցում է մեծաքանակ պատվիրակությամբ: 140-ից ավելի պատանի և երիտասարդ մարզիկներ Հայաստանի մարզական պատիվը կպաշտպանեն բռնցքամարտ, ազատ և հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտ, ձյուդո, կարատե, աթլետիկա, լող, ծովափնյա վոլեյբոլ, սամբո, նետաձգություն, հրաձգություն, խոտի հոկեյ, մարմնամարզություն և վոլեյբոլ մարզաձևերում: ԱՊՀ 2-րդ խաղերը անցկացվում են Բելառուսի տարբեր շրջանների 10 քաղաքներում։ Նոր ձևաչափի նպատակն է ընդլայնել մրցաշարի աշխարհագրությունը և սպորտի մասսայականացումը երկրի տարբեր հատվածներում: Մասնավորապես, մրցումներն անցկացվում են Մինսկ, Բորիսով, Բրեստ, Վիտեբսկ, Գոմել, Գրոդնո, Ժլոբին, Մոգիլյով, Մոլոդեչնո, Օրշա և Սոլիգորսկ քաղաքներում։ 23 երկրի շուրջ 5 հազար մարզիկներ իրենց ուժերը կչափեն ընդհանուր առմամբ 20 մարզաձևում: Խաղերի փակման արարողությունը նախատեսված է օգոստոսի 13-ին:

Стрелок Наре Габриелян – серебряный призер вторых Игр СНГ
Наре Габриелян, член сборной Армении по стрельбе, стала серебряным призером вторых Игр СНГ. По сообщению корреспондента «Арменпресс», Наре Габриелян завоевала серебряную медаль вторых Игр СНГ, дойдя до финала в соревнованиях по стрельбе из пневматического пистолета с 10 метров, проходивших в Минском стрелково-спортивном комплексе.
Сборная Армении завоевала одну золотую и одну бронзовую медаль на Играх СНГ.
В Республике Беларусь проходят вторые Игры СНГ, в которых Армения участвует с большой делегацией. Более 140 юных спортсменов будут защищать спортивную честь Армении по боксу, вольной и греко-римской борьбе, дзюдо, каратэ, легкой атлетике, плаванию, пляжному волейболу, самбо, стрельбе из лука, стрельбе, хоккею на траве, гимнастике и волейболу. Вторые Игры СНГ проходят в 10 городах разных регионов Беларуси. Цель нового формата — расширить географию турнира и популяризировать вид спорта в разных уголках страны. В частности, соревнования проходят в Минске, Борисове, Бресте, Витебске, Гомеле, Гродно, Жлобине, Могилеве, Молодечно, Орше и Солигорске. Всего в 20 видах спорта примут участие около 5000 спортсменов из 23 стран. Церемония закрытия Игр запланирована на 13 августа.