Հայաստանում Չեխիայի դեսպանն այցելել է Լաչինի միջանցքի սկզբնամաս
ԵՐԵՎԱՆ, 5 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանում Չեխիայի դեսպան Պյոտր Պիրունչիկը այցելել է Ադրբեջանի կողմից ապօրինի արգելափակված Լաչինի միջանցքի սկզբնամաս, որտեղից լուսանկարներ ու տեսանյութ է հրապարակել:
«Լաչինի միջանցքում: Ուզում էի սեփական աչքերով տեսնել այն վայրը, որի մասին այդքան լսել եմ, և որի մասին այդքան խոսում և գրում եմ»,- գրել է նա X-ում (նախկինում Twitter):
Հայաստանում Չեխիայի դեսպան Պյոտր Պիրունչիկն օգոստոսի 2-ին Կապանում մասնակցել էր ԵՄ դիտորդական առաքելության գրասենյակի բացման արարողությանը, հանդիպում ունեցել Սյունիքի մարզպետ Ռոբերտ Ղուկասյանի հետ։

YEREVAN, AUGUST 5, ARMENPRESS. The Czech Ambassador to Armenia Petr Piruncik has visited the entrance to the blocked Lachin Corridor.
“In the Lachin corridor. I wanted to see with my own eyes a place that I hear a lot about and I also often talk and write about,” Ambassador Piruncik posted on social media platform X, formerly known as Twitter. He also posted photos and a video.
On August 2, Ambassador Piruncik participated in the opening of the EUMA mission’s Kapan hub and had a meeting with Syunik Governor Robert Ghukasyan.