ԿԽՄԿ-ի միջնորդությամբ Արցախից 14 բուժառու տեղափոխվել է Հայաստան
ԵՐԵՎԱՆ, 30 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության «Հանրապետական բժշկական կենտրոն»-ից հունիսի 30-ին 14 բուժառու ուղեկցողների հետ միասին «Կարմիր խաչի» միջազգային կոմիտեի միջնորդությամբ և ուղեկցությամբ տեղափոխվել են ՀՀ մասնագիտացված բժշկական կենտրոններ։
Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է Արցախի առողջապահության նախարարության տարածած հաղորդագրությունից, նախատեսվում է օրվա ընթացքում ԿԽՄԿ մեքենաներով Արցախ վերադարձնել 7 բուժառուների՝ ուղեկցողների հետ միասին, ովքեր ժամանակին պետական պատվերի շրջանակներում ուղեգրվել են ՀՀ՝ բուժում ստանալու համար։
«Արևիկ» բուժմիավորումում ստացիոնար բուժում է ստանում 34 երեխա, 3-ը գտնվում է նորածնային և վերակենդանացման բաժանմունքում:
«Հանրապետական բժշկական կենտրոն»-ում ստացիոնար բուժում է ստանում 85 հիվանդ, 9 բուժառու գտնվում է վերակենդանացման բաժանմունքում, նրանցից 7-ը՝ ծայրահեղ ծանր վիճակում։

YEREVAN, JUNE 30, ARMENPRESS. The International Committee of the Red Cross (ICRC) has facilitated the transfer of 14 patients together with their attendants from Artsakh to Armenia for treatment, the Artsakh (Nagorno Karabakh) Ministry of Healthcare reported.
The ICRC plans to transfer 7 other patients together with their attendants – who have completed treatment - back to Artsakh from Armenia on June 30.
The Artsakh healthcare authorities said that 34 children are hospitalized in the Arevik clinic. 3 of them are in neonatal and intensive care. Another 85 patients are hospitalized at the Republican Medical Center. 9 of them are in intensive care, with 7 assessed as critical.