Ադրբեջանը նոր սադրանքներ է նախապատրաստում․ Էդմոն Մարուքյան
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Հայաստանի հատուկ հանձնարարություններով դեսպան Էդմոն Մարուքյանն ընդգծում է, որ Ադրբեջանը Հայաստանի դեմ նոր սադրանքներ է նախապատրաստում և դրա համար տեղեկատվական հիմք է նախապատրաստում՝ Հայաստանի զինված ուժերի կողմից իբր կրակոցների մասին կեղծ տեղեկություններ տարածելով։ Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, Մարուքյանն այս մասին գրել է «Թվիթեր»-ի իր էջում։
«Ամբողջ հունիս ամսվա ընթացքում Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությունը 9 հայտարարություն է տարածել՝ իբր Հայաստանի զինված ուժերի կողմից կրակոցների մասին։ Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության բոլոր հայտարարությունները սուտ էին և հետապնդում էին մեկ նպատակ՝ պատրաստել տեղեկատվական բազա ամենօրյա ագրեսիաների և հարձակումների համար Հայաստանի ինքնիշխան տարածքի վրա։ Հունիսի 10-ից հետո այս պահվածքն ու հայտարարությունները սրվեցին, ինչը նշանակում է, որ Ադրբեջանը նոր սադրանքներ է նախապատրաստում։ Բնականաբար, Ադրբեջանի այս պահվածքը չի նպաստում ընթացող խաղաղ բանակցություններին և պետք է վերահսկվի միջազգային հանրության կողմից՝ Ադրբեջանի էքսպանսիոնիստական նկրտումները զսպելու համար»,- գրել է Մարուքյանը։

Азербайджан готовит новые провокации. Эдмон Марукян
Посол Армении по особым поручениям Эдмон Марукян подчеркивает, что Азербайджан готовит новые провокации против Армении и с этой целью создает информационную основу, распространяя ложные сведения о якобы стрельбе со стороны Вооруженных сил Армении.
Как передает Арменпресс, Марукян написал об этом на своей странице в Twitter.
«За весь июнь Министерство обороны Азербайджана распространило 9 заявлений о якобы стрельбе со стороны Вооруженных силаАрмении. Все заявления Минобороны Азербайджана были ложными и преследовали одну цель—подготовить информационную базу для ежедневных агрессий и нападений на суверенную территорию Армении.После 10 июня подобное поведение,а также заявления ужесточились, что означает, что Азербайджан готовит новые провокации.Естественно, такое поведение Азербайджана не способствует мирным переговорам и должно контролироваться международным сообществом для сдерживания экспансионистских устремлений Азербайджана», - написал Марукян.