Ադրբեջանը նոր սադրանքներ է նախապատրաստում․ Էդմոն Մարուքյան
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Հայաստանի հատուկ հանձնարարություններով դեսպան Էդմոն Մարուքյանն ընդգծում է, որ Ադրբեջանը Հայաստանի դեմ նոր սադրանքներ է նախապատրաստում և դրա համար տեղեկատվական հիմք է նախապատրաստում՝ Հայաստանի զինված ուժերի կողմից իբր կրակոցների մասին կեղծ տեղեկություններ տարածելով։ Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, Մարուքյանն այս մասին գրել է «Թվիթեր»-ի իր էջում։
«Ամբողջ հունիս ամսվա ընթացքում Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությունը 9 հայտարարություն է տարածել՝ իբր Հայաստանի զինված ուժերի կողմից կրակոցների մասին։ Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության բոլոր հայտարարությունները սուտ էին և հետապնդում էին մեկ նպատակ՝ պատրաստել տեղեկատվական բազա ամենօրյա ագրեսիաների և հարձակումների համար Հայաստանի ինքնիշխան տարածքի վրա։ Հունիսի 10-ից հետո այս պահվածքն ու հայտարարությունները սրվեցին, ինչը նշանակում է, որ Ադրբեջանը նոր սադրանքներ է նախապատրաստում։ Բնականաբար, Ադրբեջանի այս պահվածքը չի նպաստում ընթացող խաղաղ բանակցություններին և պետք է վերահսկվի միջազգային հանրության կողմից՝ Ադրբեջանի էքսպանսիոնիստական նկրտումները զսպելու համար»,- գրել է Մարուքյանը։

YEREVAN, JUNE 17, ARMENPRESS. Azerbaijan is preparing new attacks on Armenia and is using false accusations to create an information base for its new provocations, Ambassador-at-large Edmon Marukyan warned on Saturday.
“During the entire month of June, the Ministry of Defense of Azerbaijan issued 19 statements, allegedly about shootings by the armed forces of Armenia. All the statements of the Ministry of Defense of Azerbaijan were lies and pursued one goal: to prepare an information base for daily aggressions and attacks on the sovereign territory of Armenia. After June 10, this behavior and statements intensified, which means that Azerbaijan is preparing new provocations. Naturally, this behavior of Azerbaijan does not contribute to the ongoing peace negotiations and should be monitored by the international community in order to curb Azerbaijan's expansionist ambitions,” Marukyan tweeted.