Գերմանիան ակնկալում է, որ անհապաղ ազատ կարձակվեն Բաքվում պահվող հայ ռազմագերիները
ԵՐԵՎԱՆ,7 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Գերմանիան ակնկալում է, որ խաղաղության շուրջ բանակցությունների շրջանակում անհապաղ ազատ կարձակվեն նաև Բաքվում պահվող հայ ռազմագերիները: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին Երևանում կայացած ասուլիսին ասաց Գերմանիայի Բունդեսթագի արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի նախագահ Միխայել Ռոթը:
«Ակնկալում ենք, որ խաղաղության շուրջ բանակցությունների շրջանակում անհապաղ ազատ կարձակվեն նաև հայ ռազմագերիները, որոնք պահվում են Բաքվում, և, որ սահմանազատման գործընթացի արդյունքում անվերապահորեն կճանաչվի Հայաստանի տարածքային ամբողջականությունը»,-ասաց Ռոթը:
Միխայել Ռոթը Հայաստան այցի շրջանակում մի շարք հանդիպումներ է ունեցել, այցելել նաև Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակի հուշահամալիր:

Germany expects immediate release of Armenian POWs kept in Azerbaijan
YEREVAN, JUNE 7, ARMENPRESS. Germany expects that the Armenian prisoners of war held in Baku will be immediately released as part of the peace negotiations, ARMENPRESS reports, the Chairman of the Committee on Foreign Affairs of the German Bundestag Michael Roth said at the press conference held in Yerevan.
"We expect that the Armenian prisoners of war held in Baku will be immediately released as part of the peace negotiations, and that the territorial integrity of Armenia will be unconditionally recognized as a result of the border demarcation process," Roth said.
Michael Roth had a number of meetings within the framework of his visit to Armenia, and also visited the Armenian Genocide Memorial.