ՀՀ ԶՈՒ զինծառայողների անօրինական առևանգումը սեփական պարտավորություններից Ադրբեջանի հետ կանգնելու փորձ է. ԱԳՆ
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Ադրբեջանի կողմից Հայաստանի երկու զինծառայողների անօրինական առևանգումը սեփական պարտավորություններից հետ կանգնելու փորձ է։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` այս մասին հայտարարություն է տարածել ՀՀ արտաքին գործերի նախարարությունը թվիթերի էջում։
«Կոչ ենք անում Ադրբեջանի իշխանություններին ազատ արձակել զինծառայողներին ու կատարել բոլոր ռազմագերիներին ազատ արձակելու պարտավորությունները` 2020թ-ի նոյեմբերի 9-ի հայտարարությանն ու միջազգային գործընկերների և կազմակերպությունների կոչերին համապատասխան», -ասված է հայտարարությունում։

The illegal abduction of Armenian servicemen is an attempt by Azerbaijan to withdraw from its obligations. MFA
YEREVAN, MAY 27, ARMENPRESS. The illegal abduction of 2 Armenian servicemen by Azerbaijan is an attempt to deviate from its own obligations, ARMENPRESS reports, the Foreign Ministry of Armenia said in a Twitter post.
“We call on Azerbaijani authorities to release them and fulfill commitment to release all Armenian POWs in line with Trilateral Statement of Nov 9, 2020, as well as calls of international partners and institutions”, reads the post.