Մեկ զոհ և յոթ վիրավոր. Կոտայքի մարզում մրցումների մեկնող մարզիկները վթարի են ենթարկվել
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արտաշատից դեպի Գառնի մրցումների մեկնող մարզիկները մայիսի 27-ին վթարի են ենթարկվել: Վթարի հետևանքով կա մեկ զոհ և յոթ վիրավոր:
«Արմենպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում ՀՀ քննչական կոմիտեի նախագահի մամուլի քարտուղար Գոռ Աբրահամյանն ասաց՝ դեպքի առթիվ քրեական վարույթ է նախաձեռնվել Քրեական օրենսգրքի 342-րդ հոդվածի 2-րդ մասի հատկանիշներով:
«Երկու մեքենա՝ մեկը «Վազ 2106», իսկ մյուսն այլ մակնիշի, բախվել են: «Վազ 2106»-ում են եղել մարզիկներն ու մարզիչները: Նրանք Արտաշատից դեպի Գառնի գնալիս են եղել՝ մրցումների մասնակցելու նպատակով»,- նշեց Աբրահամյանը:
Նրա խոսքով՝ մահացել է մարզիկներից մեկի հայրը, որը նաև մարզիչ է եղել: «Մարզիկներից երկուսի վիճակը ծանր է: Դատաբժշկական փորձաքննություններ են նշանակված: Այս պահին քննչական նախնական գործողություններ են կատարվում: Այն, ինչ հաղորդում եմ, նախնական տվյալներ են»,-շեշտեց Աբրահամյանը:
Ըստ նախնական տվյալների՝ «Վազ 2106» մեքենայի մեջ, բացի վարորդից, ևս վեց հոգի է եղել: «Մեկ զոհ և յոթ վիրավոր կա: Վիրավորների թվում է նաև մյուս մեքենայի վարորդը»,-ընդգծեց Գոռ Աբրահամյանն ու հավելեց՝ ավելի ուշ ՀՀ քննչական կոմիտեն այլ մանրամասներ կհաղորդի:

YEREVAN, MAY 27, ARMENPRESS. Athletes traveling from Artashat to Garni had an accident on May 27. As a result of the accident, there is one dead and seven injured.
Gor Abrahamyan, the press secretary of the chairman of the Investigative Committeeof Armenia, told the correspondent of ARMENPRESS that criminal proceedings have been initiated in connection with the incident.
"Two cars, one "VAZ 2106" and the other of a different brand, collided. Athletes and coaches were in "Vaz 2106". They were on their way from Artashat to Garni in order to participate in competitions," Abrahamyan said.
According to him, the father of one of the athletes, who was also a coach, died. "The condition of two of the athletes is serious. Forensic examinations have been scheduled. Preliminary investigations are currently underway. What I am reporting is preliminary data," Abrahamyan emphasized.
According to preliminary data, in addition to the driver, there were six other people in the VAZ 2106 car. "There is one victim and seven wounded. The driver of the other car is also among the injured," emphasized Gor Abrahamyan and added that the Investigative Committee will provide other details later.