Խաղաղության պայմանագրի մի շարք հոդվածներով հնարավոր է եղել կողմերի հայացքները մոտեցնել ընդհանուր տեսլականի․ ՌԴ ԱԳ նախարար
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Խաղաղության պայմանագրի մի շարք հոդվածներով հնարավոր է եղել Հայաստանի և Ադրբեջանի հայացքները մոտեցնել ընդհանուր տեսլականի։ Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին հայտարարել է Ռուսաստանի Դաշնության արտաքին գործերի նախարար Սերգեյ Լավրովը՝ Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանի և Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարար Ջեյհուն Բայրամովի հետ հանդիպումից հետո։
«Խաղաղության պայմանագրի մի շարք հոդվածներով, որոնք այսօր քննարկվեցին, հնարավոր եղավ երկու կողմերի հայացքները մոտեցնել ընդհանուր տեսլականին։ Այժմ սկսվել է Հայաստանի եւ Ադրբեջանի արտգործնախարարների երկկողմ հանդիպումը, որից հետո նրանք մեզ կտեղեկացնեն այն մասին, թե ինչ արդյունքի են հասել։
Մեր խնդիրն էր հարթակ տրամադրել երկկողմ հանդիպման համար։ Մենք ներկայացրեցինք մեր մոտեցումները: Հուսով ենք, որ այս միջոցառումը թույլ կտա Ադրբեջանի եւ Հայաստանի նախարարների միջև այժմ ընթացող բանակցություններին հասնել գործնական արդյունքների։ Մենք կշարունակենք նպաստել առաջընթացին՝ բոլոր եռակողմ հայտարարությունների բոլոր դրույթները, որոնք հիմք են հանդիսանում հայ-ադրբեջանական հարաբերությունների կարգավորմանն ուղղված ջանքերի համար, լիարժեք իրականացնելու համար»,- ասել է Լավրովը։

In some points of the peace treaty, it was possible to bring the views of the parties closer to a common vision. Lavrov
YEREVAN, MAY 19, ARMENPRESS. In a number of points of the peace treaty, it was possible to bring the views of Armenia and Azerbaijan closer to a common vision, ARMENPRESS reports, the Minister of Foreign Affairs of the Russian Federation, Sergey Lavrov, announced after a meeting with the Minister of Foreign Affairs of Armenia, Ararat Mirzoyan, and the Minister of Foreign Affairs of Azerbaijan, Jeyhun Bayramov.
"In a number of points of the peace treaty, which were discussed today, it was possible to bring the views of both sides closer to the common vision. Now the bilateral meeting of the Foreign Ministers of Armenia and Azerbaijan has started, after which they will inform us about the results they have achieved.
Our task was to provide a platform for a bilateral meeting. We presented our approaches. We hope that this event will allow the ministers of Azerbaijan and Armenia to achieve practical results. We will continue to contribute to the progress in order to fully implement all the provisions of all tripartite statements, which are the basis for efforts aimed at the normalization of Armenian-Azerbaijani relations," Lavrov said.