Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Լեհաստանի վարչապետին
ԵՐԵՎԱՆ, 3 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Լեհաստանի Հանրապետության վարչապետ Մատեուշ Մորավեցկիին՝ ազգային տոնի առթիվ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է ՀՀ կառավարության տարածած հաղորդագրությունից, ուղերձում, մասնավորապես, նշված է.
Հայաստանի Հանրապետության կառավարության և հայ ժողովրդի անունից հղում եմ ամենաջերմ շնորհավորանքները Ձեզ և Լեհաստանի բարեկամ ժողովրդին՝ Լեհաստանի Հանրապետության ազգային տոնի` Սահմանադրության օրվա առթիվ:
Վստահ եմ, որ երկու ժողովուրդների դարավոր բարեկամության վրա հիմնված փոխշահավետ և շարունակաբար զարգացող փոխգործակցությունը կշարունակի զարգանալ և ընդլայնվել ինչպես երկկողմ, այնպես էլ բազմակողմ մակարդակներում, այդ թվում՝ Հայաստան-ԵՄ Համապարփակ և ընդլայնված գործընկերության համաձայնագրի շրջանակում:
Օգտվելով առիթից՝ վերահաստատում եմ մեր պատրաստակամությունը առավելագույնս ապահովելու մեր երկրների միջև առկա համագործակցության զգալի ներուժի իրացումը՝ ի շահ և ի բարօրություն մեր ժողովուրդների»:

PM Pashinyan sends congratulatory message to the Prime Minister of Poland
Prime Minister Nikol Pashinyan sent a congratulatory message to Mateusz Morawiecki, Prime Minister of the Republic of Poland, on the occasion of the national holiday. The message reads as follows,
On behalf of the Government of the Republic of Armenia and the Armenian people, I send my warmest congratulations to you and the friendly people of Poland on the occasion of the national holiday of the Republic of Poland, the Constitution Day.
I am confident that the mutually beneficial and continuously developing cooperation between the two peoples, based on centuries-old friendship, will continue to develop and expand both at the bilateral and multilateral levels, including within the framework of the Armenia-EU Comprehensive and Enhanced Partnership Agreement.
Taking the opportunity, I reaffirm our readiness to bring the realization of the significant potential of cooperation between our countries to the maximum for the benefit and welfare of our peoples”.