Սահմանագծում իրադրությունը հարաբերականորեն կայուն է. Պաշտպանության փոխնախարար
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին հայտարարեց ՀՀ պաշտպանության փոխնախարար Արման Սարգսյանը լրագրողների հետ ճեպազրույցում:
«Մեր սահմանագծում ընդհանուր առմամբ իրադրությունը հարբերականորեն կայուն է»,-ասաց Սարգսյանը՝ վստահեցնելով, որ որևէ փոփոխության դեպքում ՊՆ-ն կհայտնի:
Անդրադառնալով Տեղ գյուղում ստեղծված իրավիճակին՝ նա ասաց, որ Տեղ գյուղի հետ կապված ամբողջ տեղեկատվությունը տրամադրվել է, այդ հատվածում ևս որևէ փոփոխություն տեղի չի ունեցել:
Անդրադառնալով դիտարկմանը, որ, ըստ վարչապետի խոսքի, այդ հատվածում սահմանապահներն են ճշգրտում անում՝ Պաշտպանության փոխնախարարն ասաց, որ այդ հատվածում և սահմանապահներ կան, և նաև այս պահին դեռևս ԶՈՒ ներկայացուցիչներ:
Նա վստահեցրեց, որ ինժեներական, ամրաշինական աշխատանքների, զորքերի մարտունակությունը բարձրացնելու ուղղությամբ քայլեր են ձեռնարկվում։

Ситуация на линии соприкосновения относительно стабильна: заместитель министра обороны
Как сообщает «Арменпресс», об этом журналистам заявил заместитель министра обороны РА Арман Саркисян.
«В целом ситуация на нашей границе относительно стабильна», - сказал Саркисян, заверив, что Минобороны проинформирует в случае каких-либо изменений.
Коснувшись ситуации в селе Тех, он сказал, что вся информация, касающаяся села Тех, предоставлена, и никаких изменений в этом районе не произошло.
Ссылаясь на замечание, что, по словам премьер-министра, пограничники проводят коррективы в этом районе, замминистра обороны сообщил, что в этом районе есть пограничники, также в данный момент там находятся и части Вооруженных сил.
Он заверил, что предпринимаются шаги в направлении инженерных, фортификационных работ и повышения боеспособности войск.