Սահմանագծում իրադրությունը հարաբերականորեն կայուն է. Պաշտպանության փոխնախարար
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին հայտարարեց ՀՀ պաշտպանության փոխնախարար Արման Սարգսյանը լրագրողների հետ ճեպազրույցում:
«Մեր սահմանագծում ընդհանուր առմամբ իրադրությունը հարբերականորեն կայուն է»,-ասաց Սարգսյանը՝ վստահեցնելով, որ որևէ փոփոխության դեպքում ՊՆ-ն կհայտնի:
Անդրադառնալով Տեղ գյուղում ստեղծված իրավիճակին՝ նա ասաց, որ Տեղ գյուղի հետ կապված ամբողջ տեղեկատվությունը տրամադրվել է, այդ հատվածում ևս որևէ փոփոխություն տեղի չի ունեցել:
Անդրադառնալով դիտարկմանը, որ, ըստ վարչապետի խոսքի, այդ հատվածում սահմանապահներն են ճշգրտում անում՝ Պաշտպանության փոխնախարարն ասաց, որ այդ հատվածում և սահմանապահներ կան, և նաև այս պահին դեռևս ԶՈՒ ներկայացուցիչներ:
Նա վստահեցրեց, որ ինժեներական, ամրաշինական աշխատանքների, զորքերի մարտունակությունը բարձրացնելու ուղղությամբ քայլեր են ձեռնարկվում։

YEREVAN, APRIL 24, ARMENPRESS. The situation on the border with Azerbaijan is “relatively stable”, the Deputy Minister of Defense of Armenia Arman Sargsyan said Monday.
“Overall the situation in our borderline is relatively stable,” he said, adding that the Defense Ministry will issue updates in the event of changes.
Speaking about the situation in the village of Tegh, he said that the information has been entirely provided and that there’s been no change in that section.
Steps are taken in the direction of engineering and reinforcement works, and increasing the combat readiness of troops, he added.