Ռուսական կինոյի օրեր՝ Երևանում և Գյումրիում
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Հայաստանում ապրիլի 28-ին կմեկնարկի ռուսական կինոյի «մարաթոնը».Այս տարի Russian Film Festival-ը հայ հանդիսատեսին կներկայանա երկրորդ անգամ, սակայն ֆիլմերի ընդլայնված ծրագրով և ցուցադրությունների նոր աշխարհագրությամբ։
Ռուսական կինոյի օրերը կանցկացվեն Երևանում ապրիլի 28-ից 30-ը, իսկ Գյումրիում՝ մայիսի 5-ից 7-ը: Միջոցառումները կազմակերպում է ՌՈՍԿԻՆՈ-ն՝ ՌԴ մշակույթի նախարարության աջակցությամբ։
Ռուսական նոր կինոհիթը՝«Չեբուրաշկա»-նժամանում էՀայաստան` շրջագայության։Ռուսական կինոյի օրերի շրջանակում Երևանում և Գյումրիում կանցկացվենսիրված մուլտհերոսի մասնակցությամբ նորգեղարվեստական ֆիլմիանվճարցուցադրություններ։
Այս ընտանեկան կատակերգությունը արդեն հասցրել է դիտել ավելի քան 23,4 միլիոն հեռուստադիտող Ռուսաստանում և ԱՊՀ երկրներում։ Դմիտրի Դյաչենկոյի ֆիլմը դարձել է պատմությանմեջ ամենաեկամտաբեր ռուսական ֆիլմը։
Այս և ծրագրում ներառված մյուս ֆիլմերի տոմսերը կարող եք անվճար ամրագրել հետևյալ հղումներով․
Երևանում ցուցադրությունների ամրագրում։
Գյումրիում ցուցադրությունների ամրագրում։
Ֆիլմերի հեղինակները կմասնակցեն մի շարք կինոդիտումների։Ցուցադրություններից հետո հանդիսատեսը հնարավորություն կունենա ֆիլմերը քննարկել կինոքննադատ Դիանա Մարտիրոսյանի հետ։

Дни российского кино в Ереване и в Гюмри
28 апреля в Армении стартует марафон российского кино. Российский кинофестиваль в этом году пройдет уже во второй раз, с расширенной программой фильмов и новой географией показов.
Дни российского кино пройдут в Ереване с 28 по 30 апреля, в Гюмри с 5 по 7 мая. Мероприятия организованы РОСКИНО при содействии Министерства культуры Российской Федерации.
В Армении будет представлен новый российский кинофильм «Чебурашка». В Ереване и в Гюмри в рамках Дней российского кино состоятся бесплатные показы этого фильма.
Эту семейную комедию уже посмотрели более 23,4 млн зрителей в России и в странах СНГ. Фильм Дмитрия Дьяченко стал самым кассовым фильмом в истории российского кино.
В серии кинопоказов участие примут и создатели фильмов. После зрители смпгут обсудить фильмы с кинокритиком Дианой Мартиросян.