Հայաստանի վարչապետը շնորհավորական ուղերձ է հղել Սի Ծինփինին՝ Չինաստանի նախագահի պաշտոնում վերընտրվելու առիթով
ԵՐԵՎԱՆ, 11 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը մարտի 10-ին շնորհավորական ուղերձ է հղել Սի Ծինփինին՝ Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության նախագահի պաշտոնում վերընտրվելու առիթով:
Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է ՀՀ կառավարության կայքում հրապարակված ուղերձից, շնորհավորանքում, մասնավորապես, նշված է.
Ջերմորեն շնորհավորում եմ Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության Ժողովրդական ներկայացուցիչների 14-րդ գումարման համաչինական ժողովի առաջին նստաշրջանի բարեհաջող անցկացման առթիվ և լավագույն բարեմաղթանքներս եմ հղում Ձեզ` Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության նախագահի պաշտոնում վերընտրվելու կապակցությամբ:
Համոզված եմ, որ Ձեր հմուտ ղեկավարության ներքո Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետությունը կշարունակի տնտեսական և հասարակական հետագա առաջընթացն ու իր կարևոր նպաստը կբերի միջազգային խաղաղության և կայունության ապահովմանը:
Բարձր գնահատելով հայ-չինական ավանդական բարեկամական հարաբերությունները՝ վերահաստատում եմ իմ պատրաստակամությունը՝ առավելագույն ջանքեր գործադրելու երկկողմ համագործակցության շարունակական զարգացման և ընդլայնման ուղղությամբ:
Մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և արգասաբեր գործունեություն, իսկ Չինաստանի բարեկամ ժողովրդին` հարատև խաղաղություն և բարօրություն»:

Armenian Prime Minister congratulates Xi Jinping on re-election as President of People’s Republic of China
YEREVAN, MARCH 11, ARMENPRESS. Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan on Friday congratulated Xi Jinping on his re-election as President of the People’s Republic of China.
In a telegram sent to Xi Jinping, the Armenian Prime Minister congratulated the Chinese leader on the first 14th National People's Congress of China and conveyed best wishes to him on the occasion of his re-election as President of the People’s Republic of China.
“I am convinced that under your skillful leadership the People’s Republic of China will continue its further economic and social progress and will bring its important contribution to ensuring international peace and stability,” PM Pashinyan added in the letter, highly appreciating the traditional friendly Armenian-Chinese relations. PM Pashinyan reiterated readiness to make maximum efforts for the continuous development and expansion of bilateral cooperation.
He wished good health and fruitful activities to Xi Jinping, and lasting peace and welfare to the friendly people of China.