Շարունակվում է Լաչինի միջանցքի շուրջ ստեղծված իրավիճակի հանգուցալուծման ուղիների որոնումը. Զախարովա
ԵՐԵՎԱՆ, 9 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Լաչինի և ընդհանուր Լեռնային Ղարաբաղի շուրջ ստեղծված իրավիճակի հանգուցալուծման ուղիների որոնումը շարունակվում է: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին հայտարարել է ՌԴ արտաքին գործերի նախարարության պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան:
Զախարովան հայտնել է, որ համապատասխան շփումներ են տեղի ունենում Հայաստանի և Ադրբեջանի հետ՝ ՌԴ արտաքին քաղաքական գերատեսչության հետ համագործակցությամբ ու ռուս խաղաղապահ զորախմբի մասնակցությամբ:
«Շարունակվում է Լաչինի միջանցքի և ընդհանուր ԼՂ շուրջ ստեղծված իրավիճակի հանգուցալուծման ուղիների որոնումը»,-ասել է Զախարովան:
Նա այլ մանրամասներ չի ներկայացրել:
Ադրբեջանը 2022 թվականի դեկտեմբերի 12-ից փակ է պահում Արցախը Հայաստանին ու աշխարհին կապող միակ ճանապարհը՝ Լաչինի միջանցքը:

The search for solutions to the situation over Lachin Corridor continues. Zakharova
YEREVAN, MARCH 9, ARMENPRESS. The search for solutions to the situation around Lachin and Nagorno-Karabakh as a whole continues, ARMENPRESS reports, the official representative of the Ministry of Foreign Affairs of the Russian Federation, Maria Zakharova, said.
Zakharova said that there is communication with Armenia and Azerbaijan in cooperation with the Russian Foreign Ministry and with the participation of the Russian peacekeeping force.
"The search for ways to resolve the situation around the Lachin Corridor and Nagorno Karabakh in general continues," Zakharova said, without providing further details.
Since December 12, 2022, Azerbaijan has closed the only road connecting Artsakh to Armenia and the world, the Lachin Corridor.