Միրզոյանը և Բաշար ալ-Ասադը քննարկել են Սիրիայի՝ աղետից տուժած շրջաններում առկա խնդիրների հաղթահարման աշխատանքները
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Դամասկոսում Սիրիայի Արաբական Հանրապետության նախագահ Բաշար ալ-Ասադը փետրվարի 23-ին ընդունել է Հայաստանի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ արտաքին գործերի նախարարությունից, զրուցակիցները քննարկել են Սիրիայի՝ աղետից տուժած շրջաններում ստեղծված իրավիճակն ու առկա խնդիրները հաղթահարելուն ուղղված աշխատանքները:
«Հանդիպման օրակարգում էին նաև հայ-սիրիական երկկողմ հարաբերությունների հարցեր: Անդրադարձ է կատարվել միջազգային հարթակներում փոխգործակցությանը:
Քննարկվել են նաև տարածաշրջանային և միջազգային անվտանգությանը վերաբերող հարցեր»,- ասվում է հաղորդագրության մեջ:
Ըստ աղբյուրի՝ ՀՀ ԱԳ նախարարը Սիրիայի նախագահին է ներկայացրել Հայաստան-Ադրբեջան հարաբերությունների կարգավորման գործընթացի վերջին զարգացումները, ինչպես նաև Ադրբեջանի կողմից Լաչինի միջանցքի ապօրինի շրջափակման հետևանքով ստեղծված հումանիտար ծանր իրավիճակը:

Mirzoyan and Bashar al-Assad discuss the work of overcoming the problems in the disaster-affected regions of Syria
YEREVAN, FEBRUARY 23, ARMENPRESS. On February 23, in Damascus Bashar al-Assad, the President of the Syrian Arab Republic, received Foreign Minister of Armenia Ararat Mirzoyan, ARMENPRESS was informed from MFA Armenia.
The interlocutors discussed the situation in the disaster-affected regions of Syria and the works aimed at overcoming the existing problems.
Issues of Armenian-Syrian bilateral relations were also on the agenda. Cooperation on international platforms was touched upon.
Regional and international security issues were also discussed.
The Foreign Minister of Armenia briefed the President of Syria on the recent developments in the normalization process of Armenia-Azerbaijan relations, as well as the dire humanitarian situation resulting from the illegal blockade of the Lachin corridor by Azerbaijan.