ՀՀ պաշտպանության նախարարն ԱՄԷ-ում ռազմաարդյունաբերական խոշոր ընկերությունների ղեկավարների հետ քննարկել է ռազմական համագործակցությանն առնչվող հարցեր
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արաբական Միացյալ Էմիրություններ կատարած աշխատանքային այցի ընթացքում ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը փետրվարի 20-ին մասնակցել է «ԱՅԴԵՔՍ ԵՎ ՆԱՎԴԵՔՍ 2023» ցուցահանդեսի բացման պաշտոնական արարողությանը, որից հետո մեկնարկել է պաշտպանության նախարարի շրջայցը ցուցահանդեսում ներկայացված ընկերությունների տաղավարներ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է ՀՀ պաշտպանության նախարարության տարածած հաղորդագրությունից, Սուրեն Պապիկյանը ծանոթացել է ռազմարդյունաբերության մի շարք նորագույն նմուշների, հանդիպումներ է ունեցել ռազմաարդյունաբերական խոշոր ընկերությունների ղեկավարների հետ, քննարկել ռազմական համագործակցությանն առնչվող մի շարք հարցեր:

Министр обороны Армении в ОАЭ обсудил вопросы сотрудничества с руководителями военно-промышленных компаний
Министр обороны РА Сурен Папикян в ходе рабочего визита в Объединенные Арабские Эмираты 20 февраля принял участие в официальной церемонии открытия выставки «IDEX AND NAVDEX 2023». Министр осмотрел стенды компаний, представленных на выставке.
Как сообщает «Арменпресс, со ссылкой на Министерство обороны РА, Сурен Папикян ознакомился с рядом новейших образцов военной промышленности, провел встречи с руководителями крупных военно-промышленных компаний, обсудил ряд вопросов, связанных с военным сотрудничеством.