ՀՀ պաշտպանության նախարարն ԱՄԷ-ում ռազմաարդյունաբերական խոշոր ընկերությունների ղեկավարների հետ քննարկել է ռազմական համագործակցությանն առնչվող հարցեր
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արաբական Միացյալ Էմիրություններ կատարած աշխատանքային այցի ընթացքում ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը փետրվարի 20-ին մասնակցել է «ԱՅԴԵՔՍ ԵՎ ՆԱՎԴԵՔՍ 2023» ցուցահանդեսի բացման պաշտոնական արարողությանը, որից հետո մեկնարկել է պաշտպանության նախարարի շրջայցը ցուցահանդեսում ներկայացված ընկերությունների տաղավարներ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է ՀՀ պաշտպանության նախարարության տարածած հաղորդագրությունից, Սուրեն Պապիկյանը ծանոթացել է ռազմարդյունաբերության մի շարք նորագույն նմուշների, հանդիպումներ է ունեցել ռազմաարդյունաբերական խոշոր ընկերությունների ղեկավարների հետ, քննարկել ռազմական համագործակցությանն առնչվող մի շարք հարցեր:

Armenian minister discusses cooperation with leading defense corporations at IDEX AND NAVDEX 2023
YEREVAN, FEBRUARY 20, ARMENPRESS. Armenian Minister of Defense Suren Papikyan participated in the opening ceremony of the "IDEX AND NAVDEX 2023" exhibition in United Arab Emirates.
After the opening ceremony, the Armenian Minister of Defense toured the pavilions of the companies represented at the exhibition, the ministry said in a press release.
“Suren Papikyan got acquainted with a number of the latest models of the military industry, had meetings with the leaders of large military industrial companies, discussed a number of issues related to military cooperation. Minister Papikyan also visited the Armenian pavilion,” the ministry said.