Հաջորդ շաբաթ ԵՄ-ն 100 հոգանոց առաքելություն կուղարկի Հայաստան. Եվրոպական հանձնաժողովի նախագահ
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Եվրոպական հանձնաժողովի նախագահ Ուրսուլա Ֆոն դեր Լայենը «Թվիթեր»-ի իր էջում գրել է, որ Եվրամիությունը Հայաստանի հավատարիմ գործընկերն է և շարունակելու է զարգացնել ԵՄ տնտեսական և ներդրումային ծրագրի ներուժը։
«Ուրախ էի հանդիպել վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին։ ԵՄ-ն Հայաստանի հավատարիմ գործընկերն է։ Հաջորդ շաբաթ ԵՄ-ն 100 հոգանոց առաքելություն կուղարկի, որը կնպաստի խաղաղությանն ու կայունությանը։ Մենք ողջունում ենք ժողովրդավարական բարեփոխումների իրականացման ուղղությամբ արձանագրված առաջընթացը և շարունակելու ենք զարգացնել մեր տնտեսական և ներդրումային ծրագրի ներուժը»,- «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ հանդիպումից հետո գրել է Ուրսուլա Ֆոն դեր Լայենը։

Next week the EU will send a 100-strong mission to Armenia - Ursula von der Leyen
YEREVAN, FEBRUARY 18, ARMENPRESS. President of the European Commission Ursula von der Leyen said that the EU is a committed partner of Armenia and it will develop further the potential in the Economic Investment Plan.
“Good to meet PM Nikol Pashinyan. EU is a committed partner of Armenia. Next week, the EU will send a 100-strong mission contributing to peace and stability. We welcome progress made on democratic reforms and will develop further the potential in our Economic Investment Plan,” Ursula von der Leyen tweeted after meeting with Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan within the framework of the Munich Security Conference.