ՀՀ պաշտպանության նախարարն անակնկալ այցելել է Վազգեն Սարգսյանի անվան ռազմական համալսարան
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը փետրվարի 17-ին անակնկալ այցելել է Վ. Սարգսյանի անվան ռազմական համալսարան։
Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է ՊՆ-ի տարածած հաղորդագրությունից, այցի ընթացքում նախարար Պապիկյանը ստուգել է օրվա կարգացուցակով սահմանված միջոցառումների և պարապմունքների ընթացքը, հետևել կուրսանտների դասապրոցեսին։
Նախարարը շրջել է ռազմաուսումնական հաստատության տարածքում, ծանոթացել մասնագիտական լսարանների՝ ուսումնանյութական միջոցներով հագեցվածությանը, զորանոցային և ճաշարանային պայմաններին, ինչպես նաև՝ ընթացող վերանորոգման աշխատանքներին։
Զրուցելով ռազմական համալսարանի ղեկավար կազմի հետ և քննարկելով ուսումնական գործընթացին առնչվող մի շարք հարցեր՝ Սուրեն Պապիկյանը նշել է, որ զինվորական ծառայության գրավչության բարձրացման, ռազմական կրթությունն առավել գրավիչ դարձնելու ուղղությամբ արդեն իսկ ներդրվել են նոր ծրագրեր, բարեփոխումները լինելու են շարունակական։

Minister of Defense pays surprise visit to cadets at Vazgen Sargsyan Military University
YEREVAN, FEBRUARY 17, ARMENPRESS. Minister of Defense Suren Papikyan paid a surprise visit to the cadets at the Vazgen Sargsyan Military University.
Minister Papikyan inspected the course of the training and education program of the day, the ministry said in a press release.
He then toured the institution to inspect the technical conditions of the auditoriums, the barracks and the cafeteria, as well as the ongoing renovation.
Speaking with the administration of the university about a number of issues related to the educational process, Minister Papikyan said that the authorities have already introduced new programs for promoting military education and military service and that the reforms will be continuous.