Գլենդելում գարնանը կբացվի առաջին «Արմաթ» աշխատանոցը
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Մարտի 18-26 սպասվում է «Արմաթ» ազգային կրթական ծրագրի պատվիրակության այցը ԱՄՆ՝ հայկական համայնքի և տեխնոլոգիական ոլորտի ներկայացուցիչների շրջանում ծրագրի ճանաչելիությանը նպաստելու նպատակով։ «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ պատվիրակությունը կգլխավորի Առաջատար տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միության գործադիր տնօրեն Հայկ Չոբանյանը։
Մարտի 18-ին Գլենդելի Միացյալ Նահանգների սպորտային ակադեմիայում տեղի կունենա «Արմաթ» ճարտարագիտական աշխատանոցի բացման արարողությունը։
Մարտի 19-ին Hero House հարթակում ճանաչելիության բարձրացման նպատակին ուղղված երեկույթ կանցկացվի։
Մարտի 25-ին տեղի կունենա հանդիպում համայնքի հետ Կուպերտինոյի (Սիլիկոնյան հովիտ) Սուրբ Անդրեաս, իսկ հաջորդ օրը՝ Սան Ֆրանցիսկոյի Սուրբ Հովհաննես հայոց առաքելական եկեղեցիներում։
«Մեր նպատակն է «Արմաթ» կրթական ծրագրի համահայկական ներգրավվածությունն ավելի համակարգված դարձնել։ ԱՄՆ-ում առաջին «Արմաթ» աշխատանոցի բացումը լավ առիթ է անհատապես ներկայացնելու «Արմաթ» տեսլականն ու հեռանկարները ԱՄՆ հայկական համայնքին և ձեւավորելու համագործակցության նոր ու առավել արդյունավետ ուղիներ», - նշեց ԱՏՁՄ գործադիր տնօրենը։
Նախորդ ամիս՝ հունվարի 31-ին, «Արմաթ» ճարտարագիտական աշխատանոցի բացման պաշտոնական արարողություն տեղի ունեցավ Քուվեյթի ազգային վարժարանում, իսկ ավելի վաղ՝ 2022 թվականի նոյեմբերի 24-ին, Փարիզի Թարգմանչաց համազգային վարժարանում։

Весной в Глендейле откроется первая лаборатория "Армат"
ЕРЕВАН, 14 ФЕВРАЛЯ, АРМЕНПРЕСС. 18-26 марта ожидается визит делегации национальной образовательной программы "Армат" в США с целью способствовать признанию программы среди представителей армянской общины и технологического сектора. Как сообщает «Арменпресс», делегацию возглавит исполнительный директор Союза предприятий передовых технологий Айк Чобанян.
18 марта в Академии спорта США в Глендейле состоится церемония открытия инженерной лаборатории «Армат».
19 марта на платформе Hero House пройдет информационная вечеринка.
25 марта состоится встреча с общиной в церкви Святой Андриас в Купертино (Силиконовая долина), а на следующий день в Армянской Апостольской церкви Святого Иоанна в Сан-Франциско.
«Наша цель – сделать всеармянское участие в образовательной программе «Армат» более системным. Открытие первой лаборатории "Армат" в США - это хорошая возможность индивидуально представить видение и перспективы "Армат" армянской общине США и сформировать новые и более эффективные формы сотрудничества", - сказал исполнительный директор Союза предприятий передовых технологий Армении.
В прошлом месяце, 31 января, состоялась официальная церемония открытия инженерной лаборатории «Армат» в Национальном колледже Кувейта, а ранее, 24 ноября 2022 года, в Транснациональном колледже Парижа.