Կարմիր Խաչի միջազգային կոմիտեի միջնորդությամբ Արցախից Հայաստան է տեղափոխվել ևս երկու բուժառու
ԵՐԵՎԱՆ,19 ՀՈՒՆՎԱՐԻ,ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Կարմիր Խաչի միջազգային կոմիտեի միջնորդությամբ և ուղեկցությամբ Արցախից Հայաստան է տեղափոխվել ևս երկու բուժառու: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին նշված է Արցախի առողջապահության նախարարության տարածած հաղորդագրության մեջ:
«Արցախը Հայաստանին կապող միակ ճանապարհը Ադրբեջանի կողմից արգելափակելու պատճառով Արցախի Հանրապետության առողջապահության նախարարության «Հանրապետական բժշկական կենտրոն» ՓԲԸ-ից երկու հիվանդներ՝ «Հղիություն I, 34 շաբաթական, արգանդի միոմա, վիճակ ստամոքսի մասնահատումից հետո, տարիքավոր առաջնածին, ճարպակալում IV աստիճան» և «Ողնաշարի L4-L5 միջողային սկավառակի ճողվածք՝ ցավային համախտանիշով» ախտորոշումներով, հունվարի 19-ին Կարմիր Խաչի միջազգային կոմիտեի միջնորդությամբ և ուղեկցությամբ տեղափոխվել են ՀՀ տարբեր մասնագիտացված բժշկական կենտրոններ»,- նշված է հաղորդագրության մեջ:
Մինչ այսօր Կարմիր Խաչի միջազգային կոմիտեի միջնորդությամբ և ուղեկցությամբ Արցախից Հայաստան է տեղափոխվել ընդհանուր 36 հիվանդ։

При посредничестве МККК из Арцаха в Армению перевезены еще два пациента
При посредничестве и в сопровождении сотрудников Международного комитета Красного Креста из Арцаха в Армению были перевезены еще два пациента. Как передает «Арменпресс», об этом говорится в сообщении Министерства здравоохранения Арцаха.
«В условиях блокады Азербайджана единственной дороги, соединяющей Арцах с Арменией, 19 января при посредничестве и в сопровождении Международного Комитета Красного Креста две пациентки ЗАО «Республиканский медицинский центр» Министерства здравоохранения Республики Арцах с тяжелыми диагнозами были перевезены в различные специализированные медицинские центры Республики Армения», - говорится в сообщении.
На сегодняшний день при посредничестве и в сопровождении Международного комитета Красного Креста из Арцаха в Армению перевезено в общей сложности 36 пациентов.