Հայաստանը շարունակում է Ադրբեջանի հետ բանակցությունները 3 հայ զինծառայողների մարմինները գտնելու ուղղությամբ
ԵՐԵՎԱՆ, 11 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ 2021 թվականի սեպտեմբերի 13-ին ադրբեջանական ագրեսիայի հետևանքով զոհված հայ զինծառայողներից երեքի մարմինների գտնվելու վայրը հայտնի չէ. ադրբեջանական կողմից հետ բանակցություններ են տարվում նրանց մարմինները գտնելու և դուրս բերելու ուղղությամբ:
Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, լրագրողների հետ զրույցում այս մասին ասաց ՀՀ պաշտպանության փոխնախարար Արման Սարգսյանը։
«Հստակ վայրը պարզելու և նրանց մարմինները դուրս բերելու ուղղությամբ իրականացվում են աշխատանքներ։ Հնարավոր ամեն ինչ արվում է, ընդհուպ մինչև ադրբեջանական կողմի հետ բանակցությունների միջոցով զոհված զինծառայողների դիերը դուրս բերելու համար»,- ասաց Սարգսյանը:

Armenian authorities negotiate with Azerbaijan to locate bodies of three fallen troops
YEREVAN, JANUARY 11, ARMENPRESS. The Armenian authorities are negotiating with the Azerbaijani side in the direction of finding and retrieving the bodies of three Armenian soldiers who were killed in action during the Azeri attack on Armenia on September 13, 2022.
The Deputy Minister of Defense of Armenia Arman Sargsyan told reporters that they don’t know the location of the bodies of the three fallen troops.
“Works are underway to determine the exact location and retrieve their bodies. Everything possible is being done, even through negotiations with the Azerbaijani side to retrieve the bodies of the killed servicemembers,” Sargsyan said.